Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-12-2011, 11:29 AM   #17 (permalink)
Berilce
Yüzbaşı

Berilce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,207
808 Mesajinıza toplam 2,263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Berilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of light
Standart Cevap: Aldatılan eşin büyüklüğü

Bu hikayeyi ben de okudum, Veysel'in hayat hikayesi ve şiirlerinin olduğu bir kitaptan, Aşık Veysel'in
karısı çok güzelmiş ve de genç, Veysel onu çok kıskanırmış ve ne yazık ki biraz hırpalarmış da...
Fakat kaçacağını anlayınca yine de onu çok sevdiğinden kıyamamış ve bana güzel yıllar verdi diye
hakikaten ayakkabısının altına para koyar, ama o gittikten sonra Veysel çok acı çeker, çok bunalıma
girer...
Geçenlerde bir sosyetik hanım'ın bir söyleşide, (ismini hatırlayamıyorum), eşiyle birlikte yıllarca çalıştıklarını ve yoktan var ederek, 20-25 yıl boyunca süren beraberliklerini de anlatmış. Fakat bir müddet sonra kocası genç bir bayana aşık olarak,
evden ayrılmış, kadın ilişkisini bitirmemiş, şöyle söylüyor;" Kızlarım da dahil olmak üzere herkes onu niye serbest bıraktığımı,
niye buna izin verdiğimi anlamadı, halbuki o bana unutulmaz yıllar ve çocuklarımı verdi, biz her ne olursa olsun birbirimizin herşeyine yine koşarız, yine dostuz" diyebiliyor... Duyduğumumuz boşanmaların, ayrılıkların tüketici süreçlerine hiç benzemeyen bir ayrılık, bu medeniyet ölçüsüne tüm toplum ulaşır inşallah!... Ama ilişkilerde ve daha pek çok şeydetoplum baskısı diye de bir şey var, fakat siz doğrularınızın arkasından gitmeyi tereddütsüz seçerseniz, kendinize inanırsanız, kendi
özel dünyanızı koruyabilirseniz, herşey farklı olur!
Berilce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla