Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-11-2011, 07:04 PM   #18 (permalink)
house
Yüzbaşı

house - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 192
502 Mesajinıza toplam 1,995 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
house is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the rough
Standart Cevap: House ve Hayaller ve Yöntemler....:)

Alıntı:
kutayhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
house yazını okudum.. allah herşeyi gönlüne göre versin ya da hayırlısı olsun diyelim... juger kusura bakma lütfen hayırlısı olsunu sevdim açıkçası.... cidden önceden hiç sevmezdim.....
house ben de yazını okuduktan sonra şunun farkına vardım.. abi ben bir ara hayallerimi kaybettim... gerçekten.. eğer zamanın varsa anlatayım;
öncelikle ben çok üretici bir insanım özellikle kendimi övmek için söylüyorum, yaşım 29 ve hali hazırda 2 tane yazdığım ve bir tane yazmakta olduğum ama bir yıl önce yazmayı bıraktığım bir romanım var... 1 tane şiir kitabım var.. 2 tane birisi toefl için bir tanesi genel ingilizce için hazırladığım ingilizce kitabım.. var... ama ben geçmişte bir süre ilginç bir dönem yaşadım... herşeyden özellikle kendi ailemden, çevremden toplumdan ve sevdiğim o zamanki kadından aradığım güveni bulamadım hatta aşağılanma ve dışlanma gördüm sürekli.. kimsenin beni anlamadığını hayallerimin kimse için bir şey ifade etmediğini gördüm..
hatta insanların muhammeti muhammet yapan şeylerden taviz vererek sevmek ve kabullenmek istediklerini anladım.bu arada muhammet benim. hatta bir aralar o kötü düşüncenin yani özkıyım düşüncesinin yakınlarındaydım.. ve bir gece karar verdim ve ertesi gün sisteme eklemlendim.. kötü mü oldu hayır olmadı şuan güzel bir işim var... çalıştığım yerde çok seviliyorum, öğrencilerim beni çok sever, müdürüm beni çok sever vesaire... ama ben şimdi düşününce hayallerimi unuttum... ben gerçekten hayallerimi unuttum....hatta başkalarının hayalleri için çalışıyor ve allahın izniyle olduruyorum... amacim dilbilim yüksek lisansı yapmaktı yurt dışında ama şimdi yaşım 29 oldu vesaire.... hala bir gün kendi üniversitemi açıp ders vermek gibi bir amacım.. var.. ama hayallerimden de soğudum... şuan özellikle bir hayalim yok.... hayallerimi yeniden nasıl keşfedeceğim...bilmiyorum....bir de şuan konyada yaşıyorum.. ama neden konyada olduğumu da yeni öğrendim.. başkasının hayatını güzelleştirmek için burdaymışım.. yani bizim müdürümüz moralmen ve psikolojik olarak çökmüştü.. ona yeniden hayallerini eşini çocuğu anımsattım.. artık daha mutlu daha kararlı.. ve ben de şimdi konyaya alıştım... ama benim artık bir hayalim yok.... yardımcı olabilecek her arkadaşa şimdiden sevgilerimi sunuyorum ama lütfen klasik yaşam güzel hayal kurdukça varız gibisinden tekdüze kalıplaşmış tümceleri art arda sıralamayalım...tekrar etmek gerekirse.. yazın için sağol house benim yazdığımla ilgili yanıt verecek arkadaşlara da şimdiden teşekkür ediyorum...

akıl akıldan üstündür.......iyi dakikalar hepinize
Sevgili dostum aslında sen hala hayallerinin seni arada bir yokladığını farketmiyorsun aslında dikkatli bakmaya çalışırsan yazımdada dediğim gibi derinlerde bir yerde çok şey bulacaksın öncelikle insanlara yardım etme isteğin mükemmel ve bunu yapıyorsunda lakin yazımdada bahsettiğim üzere insan her şart altında kendini görmezden gelmemeli sen önce kendini sev kendini mutlu etki başkalarını daha da çok mutlu edesin hepimizin hayatı seçimlerden ibaret hayallerimden soğudum demen senin kararın insanlara yardım etmek senin seçimin ve doğal olarak seçimlerinin sonuçlarını yaşıyorsun, yaşını dile getirmen ve bunu bir engel olarak görmen bile bir çekirdek inançdan ibaret aslında bizim ülkemizde bir komplekstir bu "kaç yaşına geldin evlen artın,işe gir artık,askerliği bitirdin çoluk cocuğa karış,e yaş kemale erdi vs vs" ama bunların hepsi birer toplumsal bilinçten başka bir şey değil sen hayallerinin peşinden gitmek istedikten sonra 40 olmuşun 29 olmuşun kaç yazar? Bence en kısa zamanda otur yalnız başına kağıdı kalemi eline al ve çocukluktan bu yana saçma veya mantıklı hiç farketmez ne yapmak istediği yaz tüm hayallerini ama lütfen diğer insanları dışarda tut önce sadece ve sadece özbenliğini doyuracak olan isteklerini dile getir tekrar ediyorum bu bencillik değil özsaygıdır belkide öyle hayallerin su yüzüne çıkacakki bu gerçekten hem senin hem bütünün hayrına olacak nerden bileceksin? mesela ben en sonlara doğru ne yazdım öncelikle kendimle uğraştım isteklerime kavuştum ama insanlara ve hayvanlara yardım etmektende geri durmadım diye sende aslında farkındalığı yüksek olan bir insansın eminimki bunu başaracaksın kendinle ilgili karamsar yargılarınıda bir kenara at "üretken bir insanDIM" neden geçmişzaman hala öle olduğunu telkin et kendine ayrıca kendini övmen güzel birşey ama dikkat et egonun tuzağına düşme insanlardan güvensizlik ve aşalama görmenin altında muhakkak aileden gelen bir çekirdek inanç olduğunu düşünüyorum mesela bana çok ufaklığımdan beri "aman kızım bu hayatta kimseye güvenme sakın ha" dendi bu ne demek? kendinde bir insan bir birey olduğuna göre kendinde dahil kimseye güvenme! yada ne bileyim sevilmek ve insanlarla ilişki içinde olmanın sevgi görmenin hep bir aşalanma sonucu olduğuna dairde bir inancın olabilir ama bunların hepsinin bulunması için dediğim gibi kendi içine dönmen gerekiyor ben öle yaptım uzun zaman aldı ama çok yayarlı oluyor inan bana..Ve en önemlisi bak konuşurken kendini ele vermişsin "insanlar muhammet taviz vermemi bekliyor" diye gördünmü benim anlatmaya çalıştığım tekniklerden biride buydu işte sen seni üzen şeylerden bahserken hemen egon devreye girmiş ve sana seni ele veren şeyi söylemiş demekki sendeki inanç bu kendinden taviz vermedden,kendini kullandırmadan kimse seni sevmeyecek üstüne birde güvensizlik binmiş ve hayat sana hep güvenilmeyecek insanlar sunmuş ama bunun kesin çözümü şudur önce eft veya ayna tekniği ile kendine güvenmeyi sevmeyi seç inan bana kendine güvenmezsen ve sevmezsen karşına seni örseleyecek güvenini boşa çıkarak insanlar çıkar çünkü herkes kendi aynası gibi aynı insanları çeker ama güven dolu ve kendine saygı duyan bir insan olsan buna uygun insanlaır çekersin ben kendimi seviyorum güveniyorum saygı duyuyorum ama dediğini duyar gibiyim bende öle sanardım ama bu lafda sadece iyce inanman lazım buna önce kendinde sevmediğin kendini suçaldığın ve yetersiz gördüğün alanlarıda bulup iyileştirmen lazım aşamadığın zaman içinde öfke kalmayana dek kendini kabullenmen lazım işte o zaman gerçek dönüşüm başlıyor inan bana ben bizzat yaşadığım için söylüyorum bunları biz ne hisseder ne düşünürsek insanlar ve olaylar ona göre şekillenir kendi hakkındaki düşüncelerinde hayatında kendini gerçekleştiren kehanetlere dönüşür kendine zaman ayır bırak bir süre başkalrını kendine bak bastırdığın bir kitabın var diğerlerinide bastır ne istiyorsan onu yap onu yaşa ama önce kendi içindeki engelleri aşmaya bak şimdilik sana söyleyeceklerim bu kadar soruların olursa lütfen zor herzaman zaman buluruz bugün olmasa yarın bekliyorum gelişmeleri sevgiler
house isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla