Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-10-2011, 09:04 PM   #4 (permalink)
sweeet
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: Kafama Takılan Bir Soru

Ben bazen ayna karşısında kendimle konuşurken ya da olumlama yaparken de 2. tekil kişiyi kullanıyorum. Mesela kendim için şöylesin, böylesin(ne söylediğimi yazmıyorum o kendi içimde kalsın) bunu biliyorsun gibi. Hatta ayna karşısında konuşurken gözlerimin içine bakıyorum böylesinin daha etkili olduğuna inanıyorum.

Size göre 2. Tekil kişili ifadelerin ne sakıncası olabilir? Bir örnek vereyim biri sizin için olumlu ya da övgü dolu birşey söylediğinde kendinizi nasıl hissedersiniz? Her hangi bir olumsuz duyguya kapılır mısınız yoksa kendinizi daha mı iyi hissedersiniz?

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla