Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-08-2011, 06:21 PM   #4 (permalink)
ceyar

Tesekkür: 0
2 Mesajinıza toplam 3 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ceyar is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Çocuklarda Tik Tedavisi?

telkin konusunu bilmiyorum ama benim de tiklerim var. bikaç şey söylemek isterim

1)yıllar önce televizyonda dinlemiştim, anne ve babadan biri mükemmeliyetçi diğeri aceleci olunca tik olasılığı yüksek oluyormuş. aynı benim anne babam. anne baba öyle olunca çocuk kaygılı oluyor. bir an önce ve mükemmel yapmak istiyor her şeyi. ama bu da mümkün olmuyor ve çocuk strese giriyor. ben hala öyleyim :) bir işi yapmam gerekirse darlanabiliyorum.

2)babam okulda biraz uzun etek giymemi isterdi, arkadaşlar eteğimle dalga geçerdi, ya da arkadaşlarım okula yemek getirmezken ben getirirdim. Bu tarz şeyler ufak görünse de, kendine güven açısından küçük çocukları yaralayabiliyor.

3)abim tiklerimle dalga geçerdi. anne babam niye yapıyorsun, yapma derdi sanki elimdeymiş gibi. Uzmanlar kesinlikle tiklerin dile getirilmemesi gerektiğini söylerler, yoksa çocuk iyice kötü hissedip daha kötü olabiliyormuş. ya da ilgi çekmek isteyen çocuklar anne babam ben bunu yapınca benle ilgileniyor diyerek tike devam etmek istiyormuş

Bence ilacı falan boşverin. ilaç verip başından savmayacak bir psikoloğa götürüp ana nedeni öğrenin.

bu arada erişkinler için tik telkini varsa beni yönlendirir misiniz?
ceyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla