Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-06-2011, 09:18 PM   #5 (permalink)
*kelebek*
Üsteğmen

Tesekkür: 243
166 Mesajinıza toplam 533 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
*kelebek* is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Üzülme der Mevlana...

sevgili house, bahsettiğin şey kafa karıştırıcı evet :) ben şöyle düşünüyorum cüz-i irade ve külli irade olduğuna göre yani bizim irademiz var ama sınırlı olduğuna göre herşeyin sebebi biz olamayız..bu düşünce belli bi zamandan sonra başımıza gelecek herşeyin demek ki ben yanlış düşündüm kendime çektim demekle sonuçlandırır ve insanı yıpratır..ilk başta insan olduğumuzu ve mükemmel olmadığımızı kabullenmemiz lazım bence..diğer taraftan baktığımızda düşünce yapımızı olumlu yapmamız lazım evet çünkü bu sıkıntısız zamanlarda sıkıntılı olmamıza yol açan yanlış bakış açısını temizleyen bir durum..herşey yolundayken kendimize sıkıntı bulmuyor muyuz? ya geçmişe takılıyoruz,ya geleceğe ya da kendimizle ilgili herhangi birşeye..bu durumdan kurtulabilirsek diğer sıkıntılı zamanlarda da bunun altındaki sebepleri düşünüp bize olacak faydalarını düşünürsek çok daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.çünkü ayette ' Biz sizi biraz korku, biraz açlık ve biraz mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmeyle imtihan edeceğiz. Sabredenleri müjdele! ' geçiyor..bence önemli olan düşünce yapımızı değiştirebilmek,elimizdekilerin kıymetini bilmek..onun haricinde kader gerçeği her zaman var ve olacak bence..
*kelebek* isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla