Konu: OLUM KORKUSU
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-06-2011, 05:17 PM   #4 (permalink)
bussraster
Üsteğmen

bussraster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 708
174 Mesajinıza toplam 539 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bussraster has a spectacular aura aboutbussraster has a spectacular aura aboutbussraster has a spectacular aura about
Standart Cevap: OLUM KORKUSU

Alıntı:
*kelebek* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben geçen sene yoğun bir ölüm korkusu yaşamıştım,hatta kendime çok şaşırıyordum çünkü böyle bir korku bende hiç yoktu ve ölüm benim için çok normal birşeydi hatta inançlarıma göre ölüm güzel de birşeydi.ama ölüm korkumun suçluluklarımdan dolayı olabileceğini farkettim.rabbimin huzuruna çıkarken nasıl yüzüm olacaktı bunları düşündüm..bazen hayat boş geldi,ölücez gidicez ne anlamı var gibi düşünür oldum bir ara oysa zaten bu dünyaya çalışıp,çabalamak diğer tarafta da karşılığını bulmak için gelmiştik..bu konuda çok kitaplar okudum,hadislere ayetlere baktım.mevlananın ölüm için şeb-i aruz yani düğün gecesi olarak görmesini düşündüm,bu dünyada hepimiz eksiğiz aslında hep birşeyler tamamlanmamış gibi geliyor,öldükten sonra insanın tamamlanacağını düşünüyorum artık..
öldükten sonra yaşamaya inancınız varsa ve de bu işin dini boyutunu bilmek istiyorsanız size kesinlikle mustafa ulusoy'un 'giderken bana birşeyler söyle' kitabını tavsiye ederim,mustafa ulusoy psikiyatristtir ve kitapları bir harikadır.insanın zaaflarını çok güzel ortaya çıkarır, o kitap benim o dönemimde tam bir terapi olmuştu,sanki beni tanıyordu da anlatıyordu..eminim bu kitap size çok şey katacak

aslında bu kitap 3 serinin 2.kitabıdır.ilk kitap 'aynalar koridorunda aşk'tır o da çok güzeldir..ama ikinci kitabı da ilk kitabı okumadan okuyabilirsiniz..eğer okumaya karar verip kitap hakkındaki düşüncelerinizi söylerseniz çok sevinirim arkadaşlar
önerin için saol.
ilgimi çekti.
okumam gereken kitaplar listeme ekledim

gEçMiŞ Ya Da GeLeCeK dİyE bİr ŞeY yOkTur;
SONSUZ BİR 'ŞİMDİ' VARDIR!!
bussraster isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla