Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-05-2011, 07:49 PM   #24 (permalink)
house
Yüzbaşı

house - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 192
502 Mesajinıza toplam 1,995 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
house is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the rough
Standart Cevap: Olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu!

Alıntı:
Berilce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Olmak ya da Olmamak derken, aslında ikisinin arasında hiç bir fark olmadığının
ince nüansı belirtiliyor. Bu kuantum fiziğinde de yokmu? Yani zaten çoklu bir evrende
her türlü dileğimize, isteğimize zaten kavuşmuş durumdayız, bütün olasılıklar anda mevcut,
böyle söylüyor, Newton fiziği de bir çok şeyi açıklayamadığına göre... Biz hiç bir şeyimiz olmasa da,
biz mutlu olabilmeliyiz... Çünkü elde etmeyi istediğimiz şeylerde bir gün değişcek... Giymeyi çok istediğimiz
gelinlik etekleri çamurlu bir şekilde asılı kalacak, sonra sararacak, sonra eskiyecek... Eşimiz yaşlanacak, işimizden
emekli olacağız, çocuklar yuvadan uçacak, yaşlanacağız, Sevgili Arsız Ölümle karşılasacağız sonra... Çok kendimizi
tüketmeyelim, an'da an'da an'da kalalım...
Yorum gayet güzelmiş hem gerçekçi hemde motive edici, lakin ben bu konuyu açıp bu başlığı atarken sunu kastetmiştim o dileğin kendisi olmak kadar istemekmi yoksa hiç olmamak mı yani dileğin kendine bürünmek mi işte bütün mesele bu demek istemiştim kimi yazarlar dileğin ta kendisi olmamızı telkin veriyolar bu noktada kafam karışmıştı benim ama sizin yorumunuz çok hoşuma gitti çok mantıklı teşekkür ederim
house isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla