Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-05-2011, 04:44 PM   #15 (permalink)
Berilce
Yüzbaşı

Berilce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,207
808 Mesajinıza toplam 2,263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Berilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of light
Standart Cevap: ihtiyaç duyduklarım

[quote=nlg;797874]
Alıntı:
Berilce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim mesela yapmayı istediğim bir proje işyerim tarafından kabul edildi.
Bu aşamaya gelinceye kadar kendimi projeyi almış gibi hissetmeye çalıştım ve başardım.
Bir de yabancı dil öğrenme ve KPDS sınavını geçmemde işe yaradı, kendimi sınavı geçmiş,
o belgeyi elime almış gibi hissetmeye gayret ettim ki yabancı dilim Fransızcaydı ve İngilizceyi
ben nispeten geç bir yaşta öğrendim...Öğrenmenin sınırı ve yaşı yok aslında...[/QUOTEberilce cok doğru öğrenmenin yaşı ve zamanı yok yeterkiher ne olursa olsun yürekten inanmak bence işin sırrı bu bende size başımdan gecen bir olayı anlatma ihtiyacı duydum bundan 13 sene önce cok sevdiğim bir teriyer köpeyim vardı bize yıllarca dostluk ettikten sonra ömrü son buldu tabi biz cok sevdigimiz köpeyimizi kaybedince deyim yerindeyse elinden cok sevdiği bir oyuncagı alınmış cocuk gibi ağlamaklı bir aile olduk cok üzüldük ve bir veteriner arkadaşımız bize tekrar bir köpek edinmemizi söyledi siz onun acısını ancak böyle unutursunuz dedi ve biz başladık aramaya tabi o zaman intenet felan bu kadar yaygın degil gitmedigim barınak kalmadı eş dost herkez seferber bende şöyle birşet istiyorum yalnız sıfır numara teriyer ya siyah yada beyaz olacak tabi duyanlar bana bir hayli öfkeleniyor nerden bulucan oldu marangoza ısmarlıyalım bir sürü söz işittim bu arada ve bir tane koruyucu aileden teriyer cinsi köpek aldım ve köpek daha eve geldiği gibi sokak kapısı aralıgından kaçtı neyse yakaladık eve getirdik 15 20 gün sonra tamamen kaçtı gitti ve biz yine bir üzüntü o gece oğluma dedimki üzülme bak göreceksin o kadar tatlı bir köpeyimiz olucakki bütün üzüntümüz son bulacak ya siyah ya beyaz olucak parayla almayı düşündüm oda olmadı ve aradan cok geçmede birgün sent pazarına gittik ve arabaya eşyaları koyup hareket edicektikki o ne karşıdan bir şey geliyo allahım o kadar tatlı ve o kadar güzel anlatamam beyaz tüyler kıvırcık sıfır numara önümüzden gecerken sahibiyle birlikte ya sen ne güzel birşeysin dedim tabi onlarda tepki sıfır oğluma dedimki işte böyle birşey alıcaz kadıncaz bana döndü ve istiyorsanız size verebilirim dedi nasıl yani inamadım her halde benim köpeyini beyenmeme kızdı dedim cıittimisiniz dedim evet kelimesi ni duydum ve derin bir sevinç bende ve o güzel kızla yılardır birlikte yaşıyoruz evimizin neşesi demem şu ki bir şeyi elde edicemize yürekten tüm içtenliğimizle inanırsak oluyorrrrrrrr
Merhaba, sizin satırlarınızı okurken şu anda 10 yaşında olan kedimi nasıl bulduğumu hatırladım. Ben bir şey bizim olmadan önce, ya da şöyle ifade edeyim, bir olayı yaşamadan önce küçük işaretler veriyor Evren bize... İşten çıktım evime gidiyordum, o zamanlar ikide bir bozulan bir arabam var, yine bozuldu, ben Otobüs durağına gidiyorum, baktım o işlek yolda eski püskü seyyar bir ciğerci arabası tangır tungur önümden gidiyor arabalara da aldırmadan yolu ortalamış, görünüşü çok gülünçtü ve bu tür görüntüler (at arabası falan) en modern şehirlerimizde hala var... Neyse evime gelirken baktım kara, şirin mi şirin bir kedi yavrusunu havada top gibi atıp tutuyorlar koskoca adamlar, sanki eğlence, çok sinirlendim, kediyi kaptığım gibi evime getirdim. Bir kaç gün besleyeyim, biraz büyüsün sonra bırakırım dedim çünkü işim seyahat gerektiren ve bazen en az bir hafta evime dönemediğim bir işti... Fakat kedimi o kadar sevdimki daha ilk gün, bırakmak ne kelime! Bir kedinin asla sahibi olamıyorsunuz o size sahip oluyor. Ciğercinin bir işaret olduğunu düşünüyorum şimdi, Arap'ım ciğer'e bayılıyor...
Berilce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla