Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-04-2011, 11:07 PM   #16 (permalink)
house
Yüzbaşı

house - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 192
502 Mesajinıza toplam 1,995 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
house is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the rough
Standart Cevap: Olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu!

Alıntı:
mavilikler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben birkaç yıldır EFT yöntemiyle ilgileniyorum. Bu yöntem, olumlu imgelemeye göre bana çok daha mantıklı görünüyor. Çünü EFT'de olumsuz düşüncelerimize direnmek yerine, onları kabullenmek sözkonusu. Vücudumuzdaki akupunktur noktalarına vururken, bizi zorlayan herhangi bir konudaki duygumuzu ya da düşüncemizi kelimelere döküyoruz. Bu şekilde, inanmadığımız bir şeye kendimizi inandırmaya çalışmak (mesela çok tedirginken sakin olduğumuza inanmaya çalışmak gibi) yerine gerçekte var olan durumu dile getirmiş oluyoruz, buda içimizde bir direnç oluşmasını engelliyor. Ayrıca olumlu imgelemenin varmak istediği sonuca varıyor, yani olumsuz duygu ve düşüncelerden onları inkar etmek yerine kabullenerek kurtulmaya başlıyoruz.
bencede çok haklısın bende eft yapıyorum ve faydasını çok gördüm gerçekten sorundan kaçmadan onunla yüzleşerek kabul edip özgürleşmemizi sağlıyor ancak bi nokta ayrılıyoruz eft sadece sorunlarımızdan kızgınlıklarımızdan vs arınmak için var ben imgelemeyi daha ziyade hedef ve dilekler için uygulamaktan bahsetmiştim tabi ben bazen hedefim konusunda kendimi yüreklendirirken ve olumlamalarımı yaparkende eft ile yapıyorum ama daha doğru olan bence, eft ile arınıp daha sonra dileğe odaklanmak ama benim konuyu açma sebebim ne kadar odaklanmak işte nasıl odaklanmak ben çpk şükür çoğu şeyden arındım içsel tarafıma döndüm ama korkuyorum dileklerim bi saplantı haline galemsin bazı büyük yazarlarda diyoki hayatınızın ekseni yapın kimiside dileyin serbst bıraknın ben şuan bu 2 haklı önermeden kendime uygun olanı bulmaya çalışyıroum
house isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla