Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-03-2011, 04:15 PM   #2 (permalink)
Işıldayan Safir
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Dunyadaki Tum Insanlara

O kadar önemli bir etkinlik ki... Bana çok fazla şey düşündürdü. Almamız gereken büyük dersler var bu yaşananlardan...

Penceremizi açıp dışarıdaki manzaraya baktığımızda dünyamız buradan ibaret olur ya... Aslında dünyaya bakışımızda o şekilde... Sadece kendi yaşamımızı düşünüyoruz. Uzaksa bize bir şey olmaz diyoruz. Bir yandan da kelebek etkisinden bahsedip süslü cümleler kuruyoruz. Bir kelebeğin bile kanat çırpışının dünyamız için öneminden bahsedip böyle bir felakete karşı hiçbir şey yapmıyoruz. Bizlere uzak çünkü...

Kainat sadece dünyadan ibaret değildir. Dolayısıyla radyasyonun tehlikelerini sadece insan, hayvan ve bitki sağlığının üzerindeki etkilerinden ibaret görüyoruz. Mutlaka başka birçok etkisi vardır.

Bu kadar önemli bir sorunla baş etmesi gereken, mücadele etmesi gereken sadece Japonya'ymış gibi olan bitene gözlerini kapatıp orayı burayı bombalayacak kadar egosu tavan yapmış milletler olması da ayrıca kanımı donduruyor.

Bir tarafta evli ve çocuklu Japon mühendislerinin gençlerin sağlığının olumsuz etkilenmemesi için bir bakıma kendini feda ettiği (Çok büyük bir fedakarlık örneği) ve insanlık uğruna büyük mücadele verdiğini seyrediyoruz, bir yandan da masum insanların öldürüldüğü büyük bir insanlık dramına şahit oluyoruz. Özetle koyun can derdinde, kasap et derdinde...

"Sadece Japonya’daki degil tum dunyadaki insanlarin bu gezegenin krizlerini cozmenin yolunu bulmamiza yardimci olmalarini istiyorum!" Ne güzel bir dilek... Gezegenimizde büyük bir insanlık sorunu var maalesef...

Ben bu etkinliğe şimdiden katılıyorum. Sadece etkinlik zamanında değil, her aklıma geldiğinde tekrar edeceğim. “Fukushima Nukleer Tesisinin suyu sana istirap cektirdigimiz icin uzgunuz. Lutfen bizi bagisla. Sana tesekkur ediyoruz ve seni seviyoruz.”

Sadece 3 cümle... Bu kadarını yapabilelim bari. Ben bu konuyu bizlerle paylaştığın ve bu çembere bizi kattığın için teşekkür ediyorum Özlem abla.

Her şeyin bütünün hayrına olması dileklerimle.

Sevgiyle kal, sağlıkla nefes al.