Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-03-2011, 12:33 PM   #44 (permalink)
yaseminist
Çevirmen

yaseminist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,578
283 Mesajinıza toplam 2,066 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the rough
Standart Cevap: Erteleme Alışkanlığının Nedenleri

Alıntı:
ipekibrisim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
herşeyi ertelerken tabiki yaşamı da erteliyoruz biz.
%100 düşünce gücü adlı kitapta bahsediyordu walter russel'in öyküsünden. bu adam aynı hayat içerisinde sanat editörü olmuş, savaş muhabiri olmuş, iyi bir ressam, iyi bir müzisyen, daha sonraları iyi bir heykeltraş, mimar..... bütün bunların hepsini bir hayat içerisinde yaşamış. bir hayat içerisinde beş-altı hayat birden. eminim bütün bunlar hayatın içerisine ertelemelerle değil zamanında karar ve adımlarla sığıyordur. bize bahşedilen bir tek hayat var . ve biz bunu erteleyerek tüketmeye çalışıyoruz ben buna üzülüyorum....

Benim de ertelediğim o kadar çok şey var ki, neden ertelediğimi bir türlü çözemiyorum, çözsem zaten büyük bir sorundan kurtulacağım ama olmuyor işte... Alışkanlıkların en kötüsü ertelemek galiba, çözümünü de bulmak çok zor..
yaseminist isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla