Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-03-2011, 12:12 AM   #6 (permalink)
ipekibrisim
Üsteğmen

ipekibrisim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 334
154 Mesajinıza toplam 553 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really nice
Standart Cevap: Senin diline ne oldu?

dil konusu gerçekten çok önemli... cep telefonları çıkalı çok olmadı ama kısa mesaj gönderirken 2 yerine 1 mesaj gönderebilmek adına yok edilen sesli harfler ve sıkıştırmalar internet üzerindeki yazışmalara da sıçradı. "nasılsınız, iyi misiniz", diyorum mesela (misiniz ekinin ayrı yazılışına bile dikkat ederek) cevap şu: "ii" tek bir "y" harfi midir insanı bu kadar yoran? sanki konuşmak bile istemiyor karşımdaki. ii=git başımdan bana göre.
selamlaşmak "selam"dan "slm" a ondan da s.a. ya döndü.. s.a diyorsa birisi size, aman dikkat a.s. demeyi unutmayın selamını almamış olursunuz. hemen arkasından "nbr" derse çift "ii" yi yapıştırıverin. aman geç kalmayın çok acelemiz var. harflerin yarıdan fazlasına tenezzül edecek kadar bile vaktimiz yok. nereye yetişeceksek?
bir de "cam" var eklemeden geçemeyeceğim. daha iki kelam edemeden -zaten iki kelam iki harfe denk düşüyor da..- "cam var mı cam açsana" diyenler sözüm size: evde ne kadar cam çerçeve varsa indirip "yok cam felan" demek istiyorum hepinize...
doğru iletişimde dili dogru ve yerinde kullanabilmek çok önemli ve değerli.... değerlerin unutulmadığı bir dünya dileğiyle....