Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-03-2011, 09:23 AM   #32 (permalink)
minnettar
Yüzbaşı

Tesekkür: 319
370 Mesajinıza toplam 892 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
minnettar is on a distinguished road
Standart Cevap: Bilinçli Hata Yapma

Günaydınlar.... Çok güzel bir paylaşım..Ben de uzun dönem iş hayatında üst yönetimde görev aldım ve sorumluluğum benim için çok önemliydi başarılıda bir yönetici olduğumu düşünüyorum..iş yerindeki pozisyonun beni zaman içerisinde çok geliştirdi yani strateji belirleme,ön görümlü bakış açısı, insan psikolojisi,ekip ruhu , planlama,organizasyon,problem çözme v.b.birçok gerekli konularda hızla donanımlarım çok arttı ve bu durum özel hayatımada yansıdı şöyleki; etrafımda sorun çözen, öngörümlü ve tedbir alan bir misyonum oluştu...Bu durum benim edinemediğim bir takım doğru yaklaşım şekliyle hayatımın nedeni anlamına geldi ve nerede zor bir durum varsa beni bulmaya başladı...Ve bu herşeyi başarmalıyım doğruları inanılmaz sorumluluklarla bir zaman sonra beni hayata karşı çok yorgun bırakamaya başladı....Biranda baktımki herşeyin sebebi olmuşum yani ben birşey yapmasam herşey kötü olacakmış gibi yaşamaya ve yaşatılmaya başlandı.. çok yorgun düştüm ve sıkıntılı anlardan sonra , insanlar için balık tutmayı bıraktım ve onlara balık nasıl tutuluru anlatmaya başladım....Fakat bu durum herşeyin çok doğru olması alışkanlığınada edindirmişti bana yani birşey ya çok mükemmel olmalı yada hiç olmamalı...şimdi bu düşünce alışkanlığından özellikle özel hayatımda çok zarar gördüğümü farkediyorum... birşeyin istediğim gibi proğramlayamayacağımı bilmek yada planımın aksıyacağını düşünmek o şeyi hiç yapmamama neden oluyor buda bende çok sıkıntı oluşturuyor..Bunu nasıl düzelte bileceğimi bilemiyorum..Bana yardımcı olabilirmisiniz acaba ?
minnettar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla