Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-03-2011, 06:45 AM   #8 (permalink)
SAYİLA

Tesekkür: 93
2 Mesajinıza toplam 8 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
SAYİLA is an unknown quantity at this point
Thumbs up Cevap: GÖRÜŞÜNÜZE İHTİYACIM VAR

[quote=MEX54;97289]Arkadaşlar ben 2 yıllık myo mezunuyum ve bir fab. İşçi olarak çalışıyorum 27 yaşındayım bulunduğum bölümden ve işden memnun değilim onun için bu sene öss ye girmek istiyorum bunun diğer bir nedenide iyi bir kariyer elde etmek sizce bunun için geçmi kaldım ve size göre hangi meslek daha iyi bu konudada karar vermekte zorlanıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir şeyler yapmak için asla geç değildir. 51 yaşındayım. Web tasarım kurslarına gidiyorum. Ben Gazi üniversitesi muhasebe işletme mezunuyum. Evet bu yolla para kazandım. Ama beni hiç bir zaman mutlu etmedi. Hep başka alanlarda kendimi geliştirdim. Giyim tasarım. Kuaförlük. Terzilik. Alternatif tıp. Cilt bakım. Kursları aldım. Neden? Çünkü O MESLEK alanında çalışmadan olayın içinde olmadan insan kendi için iyi olanı bulamıyor. Ben beni mutlu eden mesleği buldum. Kesmek, biçmek, dikmek,tasarlamak ve kıyafet süslemek. Ben bu alandaki başarımı muhasebe alanında gösteremedim. Oysa giyim tasarım konusunda alalade kurslara gittim. YANİ ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ TEK BAŞINA İNSANA GÜÇLÜ BİR KARİYER SAĞLAMAZ. SİZE TAVSİYEM. YARATICI YÖNÜ OLAN İŞLER KONUSUNDA ARAŞTIRMA YAPIN. VE O İŞTE ÇALIŞIN. YADA ÇALIŞANLARI ÇALIŞMA LANLARINDA GÖZLEMLEYİN. BİZ İNSANLARI TATMİN ETMEYEN MESLEKLERDE AŞAMA YAPMA ŞANSIMIZ YOK. BU ANLATTIKLARIM MASA BAŞINDA ÇALIŞMAYI SEVMEYECEĞİNİZ ANLAMINA GELMESİN. Dayım YMMM onunla çalışırkın seyretmeye doyum olmaz. Resmen kanatlanıp uçuyor.
2 farklı liste oluşturun
1- kendinizde beğendiğiniz beğenmediğiniz davranış şekilleri
2- çevrenizdeki insanların beğendiğiniz beğenmediğiniz davranış şekilleri

En sonda da beğendiğiniz, beğenmediğiniz insanların mesleklerine göre ayır.
Bu guruplamaları devamlı genişletmelisin

İleride birgün kendinin farkına varacaksın.
SAYİLA isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla