Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-03-2011, 05:03 PM   #4 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Arrow Cevap: Mıncırma Tekniği

Delfi'deki ünlü tapınakta Sokrates'in şu sözü yer alır:"İnsan; Kendini Tanı".

yine Sokrates der ki;
"Yaşamda mutluluk insanın kendi benine ilişkin bilgide, kendisine dair doğru kavrayışta yatar; çünkü, bir insan kendi doğasını, kendisini harekete geçiren motifleri, yeteneklerini, zaaflarını ve sınırlamalarını, yaşamının gerçek amacını bilirse eğer, bu bilgiye uygun olarak akıllıca ve bilgece davranıp, mutluluk nihai hedefine ulaşabilir."

"İnsanın nasıl yaşaması gerektiği sorusu üzerinde düşünmemesi, onun değersiz ve dolayısıyla mutsuz bir yaşam sürmesiyle eşanlamlıdır."

"Sorgulanmamış bir yaşam süren insanların hayatı, kendi ellerinde ya da kendi kontrollerinde değildir; onların yönetim ve denetimi dışardan gelmektedir."

"Sorgulanmamış bir hayat, yaşanmaya değer olamaz."

M.Ö.469-399

dilimizin, tipimizin seçimlerimizin anlamsız bir şekilde bu kadar değişime uğraması karşısında karamsarlık değil ancak gerçekçi bir bakış açısına ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum..

en nihayetinde değişim fark etmek ile başlar..

sevgiler..