Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-03-2011, 02:10 PM   #13 (permalink)
zahid
Üsteğmen

zahid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 609
209 Mesajinıza toplam 756 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zahid is an unknown quantity at this point
Smile Cevap: Zahid'in gelişim seruveni

Selam üzerinize olsun Sevgili arkadaşlarım.Bugün hep birlikte havanın güzelliğiyle birlikte ayrı bir heyecan ayrı sevinç.Etrafa bakıyoruz.Her tarafta kuş ötüşleriyle birlikte çocukların sevinç dolu enerji dolu sesleri.Bu gün saat 2.30'da gitar kursunda olmuş olacağım.Kendimi seviyorum.Sizi seviyorum.Hatta daha doğrusu Her şeyi seviyorum.Hani Mevlana der ya "Yaratılanı severim Yaradandan ötürü..Bendeki sevgi de işte bundan kaynaklanıyor.Her geçen gün şeyler öğrenip onları hayata geçirmek öyle bir güzel duygu ki.Her şey için Allah şükürler olsun.Yeryüzündeki zerrelerin miktarınca Allah'a hamd olsun.Yaklaşık 1 haftadır günlüğe ara verdik.Tam yazıyorum sözün yarısındayım.bir olay oluyor bırakıyorum.Ama yine de kendimi değerlendiriyorum.Artık şiirler edebiyata dair şeylere ilgilenmeye başladım.Anlamadığım kelimeleri araştırıyor not defterine not yazıyorum.Hayata yeni açılardan bakabilmenin mutluluğu ise bambaşka.Arapça kelimeleri de araştırmaya başladım.Dilimize Arapçadan farsçadan yeni yeni İngilizceden öyle çok gelmiş ki.Biz devamlı İslam dini nedir sorusuna Yüce Allah'ın bizim için uygun gördüğü şeyler deriz değil mi?
Peki İslam ne anlama gelir diye sorsam Arapça kelimesini sorsam bir şey çıkmaz belki de.İslam Arapça doğru yol anlamına gelir.Ben kelimelerin anlamını anlayabildiğimiz zaman hayatımızda daha çok şeyler düzene girecek dersem buradan hareketle doğru olur değil mi?Ben kendimi diller konusunda da geliştirmeye karar verdim.Tasavvufta tefekkür dediğimiz olay kişisel gelişimde meditasyon anlamını almış.Her ikisinin anlamı da aynı derin düşünce.Hz.Mevlana'nın bir hikayesinde bunun anlamak mümkün.4 farklı ülkeden 4 insan bir araya geliyorlar. Tabiri caizse Ahbaplık kuruyorlar.Bir gün canları meyve çekiyor.Paraları da bir meyve parası kadar.Birisi üzüm istiyorum diyor.Birisi engür ,birisi acep diğeri de üzümle aynı manaya gelen bir başka sözcük kullanıyor.Tabi böyle olunca aralarında tartışıyorlar.Tam bu arada bunların dilinden anlayan birisi geliyor.neden tartıştıklarını soruyor.Durumu anlayınca adam dördünü alıp manava götürüyor.Orada soruyor siz bunlardan hangisini istiyorsunuz diye hepsi aynı şeyi yani üzümü gösteriyor.Buradan anlaşılacağı gibi farklı dillerde fakat aynı şeyler kast ediliyor.Allah'a hamd olsun bunların farkına vardım.Gerçi her geçen gün yeni şeyler öğreniyoruz ya.Muhim olan bunları uygulayabilmekte.Allah hepimizin yar yardımcısı olsun.Allah'ın selamı Rahmeti bereketi ve ihsanı üzerinize olsun .Kalın sağlıcakla