Konu: olumsuzlama
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-02-2011, 03:01 PM   #13 (permalink)
aprilrose
Teğmen

aprilrose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 132
125 Mesajinıza toplam 805 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
aprilrose is just really niceaprilrose is just really niceaprilrose is just really niceaprilrose is just really niceaprilrose is just really nice
Standart Cevap: olumsuzlama

Alıntı:
theodora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili aprilrose
tam anlayamıyorum,benim gelecekle ilgili korkum var ya parasız kalırsam ya muhtaç olursam gibi;şimdi ben nasıl yapacağım ?rica etsem örnek vererek açıklayabilirmisin.şimdiden çok teşekkür ederim.
sevgiyle kalın
Sevgili Theodora,

Gelecekle ilgili parasız kalma korkum var demişsiniz.

Şöyle topraklayabilirsiniz.

Geçmişteki bir tarihe gidip, o korkunuzun gerçekleştiğini gözünüzde canlandırın. O kötü an gelmiş ve siz o anı yaşıyormuşsunuz gibi hissedin ve sonra seslendirin.

Şöyle deyin,

Benim gelecekli ilgili parasız kalma korkum var... Mesela ; parasız kalacağım diye kendimi çok kötü hissediyorum, parasız kalırsam diye şöyle endişeleniyorum.. parasız kalırsam şunu hissederim, böyle olurum..... v.s. v.s.

Gerçekten parasız kalırsanız ne hissederdiniz ? O anı yaşarken hisleriniz size ne diyorsa onu seslendirin ve sonuç olarak bunu belli bir süre yaparsanız, gelecekte parasız kalma korkunuzla -şu an yüzleştiğiniz için- korkunuzu nötrleştireceksiniz. Korkunuz bitecek.

Yeni olumlamayı bilinçaltınıza yerleştirmek için artık bazınız hazır.

Sonrasında ise, sizin için en uygun olumlamanın şu olacağını düşünüyorum.

"Bolluk ve zenginlik içinde yaşamayı hak ediyorum. Para benim dostum."

Saygılarımla,

aprilrose isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla