Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-02-2011, 02:38 AM   #23 (permalink)
ipekibrisim
Üsteğmen

ipekibrisim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 334
154 Mesajinıza toplam 553 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really nice
Standart Cevap: eft ile kilo verme..

vaaayy tam da aradıgım şey... sevgili yeşil merak etme yalnız degilsin. kilo vermekle ilgili ben de aynı şeyleri düşünüyorum. 35 kilo fazlam var. dr.a gittim. bana bir diyet verdi. diyeti yazması kolay ama nasıl sabredecegimi, nasıl yemeden durabilecegimi, kibrit kutusu kadar peynirle nasıl doyabilecegimi söylemedi. ben diyette yazılanlar kadar az yiyebiliyor olsaydım zaten zayıf olurdum. motivasyonum 4-5 gün sürdü altıncı gün moral sıfıra inince yine yemeye verdim kendimi ama tokluk hissi olmamacasına. :(
bunun derinlerde bir sebebi olmalı bunu biliyorum fakat bu sebebi bulamıyorum. tv de birisi mesela şeker hastalıgı olmasına ragmen kendi kendine hergün ben 60 kiloyum diyerek 60 kiloya indigini söylemişti. ilginç degil mi....
ben fazla kilolarıma sebep olacak fizyolojik bir sorun yaşamadıgıma göre, bunun derinlerde psikolojik bir sebebi olmalı diyorum. ve bu sebebi bulup ortadan kaldırırsak fazla kiloların kendiliginden yok olabilecegine inanıyorum...
burdan bir de sorum olacak kilo verme telkinini çocugumun yanında dinlememeya gayret ediyorum ama acaba dinlersem çocukta bir iştahsızlık vs gibi sorunlar olabilir mi?
teşekkürler...