Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-01-2011, 11:20 AM   #4 (permalink)
sivasyıldızı
Teğmen

Tesekkür: 7
35 Mesajinıza toplam 122 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sivasyıldızı will become famous soon enoughsivasyıldızı will become famous soon enough
Standart Cevap: Zenginlik / Para / Fakirlik

zengin bir iş adamı acilen başka şehire iş görüşmesi için gitmesi gerekiyormş,uçağıda kaçırdığı için arabasına atlaıp yola çıkmış,
konyanın düz ovalarını eçmiş bir tenha yola sapmış derken lastiği patlıyor,uğraşyor bir türlü beceremiyor,bakıyorki az uzakta adamın biri ailesi ile ekin biçmekte.
en iyisi gidip yardım isteyim diyerek çiftçinin yanına varıp durumu anlatıyor,köylü vatandaş gelip lastiği tamir edip ağam bu iş tamam hadi gel birazda bişeyler ye iç de yola öyle devam et teklifine olur diyor,
yemeğini yedikten sonra çıkarıp çitçiye para vermek istiyor ama çiftçi ben para için yardım etmedim desede adam lütfen alın diye ısrar edince parayı alıyorlar,
adam arabasına doğru gierken tam arabanın başına varınca çifti arkadan bağırıyor beyiiiim beyim bekle?!
yanına gelip parayı uzatarak efendi senin paran bizim huzurumuzu bozdu biz parasız daha mutluyuz deyip parayı verince adam hayretle sorar nden? çiftçi, çünki bu parayla ne yapacağımız konusunda eşimle anlaşmazlığa düştük nerdeyse kaga edecektik onun için sen bu parayı geri al biz parasız daha mutluyuz.
sivasyıldızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla