Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-12-2010, 08:41 PM   #6 (permalink)
theodora
Teğmen

Tesekkür: 686
30 Mesajinıza toplam 99 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
theodora is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Farkındalık kelimesini bana tam olarak açıklarmısınız?

Alıntı:
asas76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Farkındalık bir izleme durumudur, bu durumu yaşarken kendinize karşı objektif olursunuz, sanki içinde sizinde olduğunuz bir gösteriyi uzaktan izliyor gibisinizdir,
işte burada en önemli nokta açığa çıkıyor, daha evvel siz ve ötekiler olan bir dünyayı deneyimlerken farkındalık anında sizi ve ötekileride dışardan gözlemleyen yeni bir hale geçersiniz dualite büyük ölçüde ( farkındalığın derecesine göre) kalkar kendinizide başka bir varlık gibi görürsünüz , yargılama hali ortadan kalkar, sadece seyretmek ve an be an deneyimlemek vardır, daha önce sıradan olan herşey şimdi muhteşem bir deneyimdir,
duyulan ve görülen herşey sanki daha önce iki boyutluymuş da şimdi normal üç boyutlu halini deneyimliyormuşçasına daha bir gerçeklik ve netlik kazanır, ve ilk defa gerçekten varolduğunuzu hissedersiniz, ama bu içinde boşluğuda( hiçliği) barındıran farklı bir varoluş halidir, farkındalığı yaşıyorken eski kendinize dair istekler ve arzularda anlamsızlaşır, olduğunuz halinizle tam bir mutluluk içindesinizdir, bir elma yemek bile şölene dönüşür, herşey gözünüze muhteşem görünür , artık iyi- kötü, güzel-çirkin vs. gibi ikilikler kıyaslamalar yoktur , sadece her anına hayran olunacak bir yaradılış şöleni vardır.
açıklamanız için teşekkürler,peki bu anı ya da farkındalığı ne kadar süre yaşayabiliriz,kendi adıma söyleyecek olursam bu anı sık yakalamama rağmen uzun sürmüyor en fazla 30 saniye sonra yine eski halime dönüyorum.tamam olumsuz düşünmüyorum ama günün rutin işlerine dalıyorum.siz bunu nasıl yapabiliyorsunuz açıklayıcı olarak anlatırsanız çok sevinirim.hoşçakalın
theodora isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla