Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-12-2010, 02:36 PM   #24 (permalink)
blue jaloon
Guest

Standart Cevap: GÜNÜN FIKRASI. :)

UZUN Kurban Bayrami tatilinde yerli turistlerin gozdesi olan Bodrum'da ucaklara olan yogun talep THY gorevlilerini fikra gibi rezervasyon talepleriyle karsi karsiya birakti. Turk Hava Yollari'nin Bodrum'daki Oasis Alis Veris ve Kultur Merkezi'ndeki burosu ile Milas- Bodrum Havalimani'ndaki danisma burosunu arayan yolcular ile personel arasinda birbirinden ilginc gorusmeler yapildi. Gorevliler birbirinden garip telefonlara yanit vermek zorunda kaldi. Bilgisayarli sistemle kayda gecen gorusmelerde, yolculardan 'talk show' ustalarina tas cikartan espriler cikti.
THY gorevlilerini arayan bazi yolcular
''Beyefendi ben yarinki Berlin yolcunuzun ucagiyim'',
''Iyi aksamlar, Ingiltere'nin saat birimi kac acaba'' gibi ifadeler kullandi.
Bazi yolcularla THY gorevlileri rasinda su diyaloglar gecti:
Yolcu: Diyarbakir kac para? THY: 58 milyon 500 bin, indirim belgeniz varsa 32 milyon.
Yolcu: Indirim belgesi kac para? *
Yolcu: Trabzon'dan Istanbul'a kac saat acaba?
THY: Beklemeye alan gorevli 'Bir saniye efendim...'
Yolcu: Sagolun iyi aksamlar. *
Yolcu: Kars'a yer var mi?
THY: Maalesef yok efendim.
Yolcu: Arada bir yerde falan yok mu, askeriz de. *
THY: Indirim belgeniz var mi?
Yolcu: Var komutanim *
Diyarbakir'dan arayan yolcu: Iyi gunler abi, ben Istanbul'a ucacagim da, pasaport lazim miydi.
* Iyi aksamlar yavrum, Kars Kara Kuvvetler Komutanligi'nin telefonunu verir misin sana zahmet? *
THY: Yolcunun adi lutfen.
Yolcu: Duygu. Ama yolcu benim ve erkegim.
* THY: Ucak aksam beste efendim.
Yolcu: Doksan beste mi, cok gec yahu.
* Yolcu: Iyi aksamlar, Lufthansa'nin ucagi indi mi?
THY: Onlarin ucagini biz goremiyoruz
Yolcu: Nasil goremezsiniz, orasi THY degil mi?
* Yolcu: Iyi aksamlar, Agri'ya yer var mi?
THY: Yer yok, dolu efendim.
Yolcu: Acil gitmem lazim, firardayim da.
* Kuskucu bir bayan: Afedersiniz esim Londra'ya ucuyor, yanindaki arkadasinin adi dilimin ucunda ama hatirlayamiyorum, siz bir bakip soyler misiniz bilgisayardan.
THY: Yolcu hakkinda bilgi veremeyiz efendim.
Bayan: Sey, bari yanindakinin bay mi bayan mi oldugunu soyleseniz, benim icin cok onemli.
Terminalde yolcuyu ucaga goturen otobusu goren Trabzon yolcusu, 'Ben ucak parasi verdim, otobusle gitmem.'