Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-12-2010, 02:13 PM   #88 (permalink)
asas76
Teğmen

asas76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 65
30 Mesajinıza toplam 116 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
asas76 will become famous soon enoughasas76 will become famous soon enough
Standart Cevap: Neden Daha Az Tv İzliyoruz

Ben eskiden fazla televizyon izlemezdim, evimde hiç televizyon olmadan da seneler geçirmiş bir insanım, televizyon bana göre aptal kutusuydu, yani izleyenleri tamamen edilgen bir şekilde kendine bağlayan , kendinden kaçan insanın ilk sğınaklarından biri , özellikle belli bir insan kesimi için böyle , yani kendiyle yüzleşmemek için insanoğlu birçok şey yapıyor, yapıyoruz, bir an kendimizle başbaşa kalmaktan korktuğu için aşırı sosyal olanlar, işkolik olanlar vs.
Ben özellikle meditasyona ilk başladığım zamanlar hiç televizyon izlemiyordum, bu zorlamaksızın olan bir haldi.
Ama son birkaç senedir bu konuda daha hoşgörülüyüm(kendime ve diğer izleyenlere karşı), gerektiği kadar izliyorum.
Kanımca telkinler her insan farklı olduğu için hepsinde farklı etki yapıyor.Sözgelimi daha önce kendinden kaçan (ya da hayattan kaçan)vbirelerde telkinlerle oluşan rahatlama dolayısıyla bu kaçış gereksinimi azalıyor ve yeni keşfetmeye başladığı kendini yaşamak istiyor dolayısıyla da televizyon falan eskisi gibi izlemiyor.
Ya da daha evvel kendiyle ilgili çetin ve acımasız mücadeleler veren biri (kendiyle acıda olsa yüzleşmekten çekinmeyen) telkinlerin etkisiyle kendine daha dengeli bir yaklaşım geliştirerek, televizyon izlemeye başlayabilir ve benzeri bir çok konuda hoşgörü geliştirerek bir nevi ruhsal olarak çok yorulduğu çetin mücadelesinde kendine ödül veya mola verebilir.

asas76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla