Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-06-2007, 01:13 AM   #4 (permalink)
Umutlu
Üsteğmen

Umutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
58 Mesajinıza toplam 129 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Umutlu is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Geri Dönüşüm

Şöyle bir çevrenize baksanıza allah aşkınıza sistem ne kadarda ince ince örülmüş,küçük küçük zincirlerle birbirine bağlanmış,tıkır tıkır işlemekte hala biz insanoğluna inat!Bizlere inat diyorum zira tarih sahnesine adım attığımızdan bu yana hiç durmaksızın sistemin orasından burasından tırtıklıyan içten içe çökertmeye çalışan kemirgenler gibiyiz.Bişeyleri ileri götürürken bişeyleri nasılda yerle bir ediyoruz çoğu zaman ve ne geç farkına varıyoruz hep.Tabi idrak ettiğimizdede "son pişmanlık fayda etmiyo" maalesef:)Büyüyoruz,olgunlaşıyoruz,ilerliyoruz,mod ernleşiyoruz,yaratılmış kusursuz sistemi el birliğiyle çökertmeye çalışıyoruz sözde bir adım daha ileri gidebilmek adına.Egolarımız yüzünden sistemi kendimize uydurmaya çalışıp duruyoruz.Sadece bizim mi söz hakkımız var yeryüzünde diğer varlıklarında "söz" hakkı,yaşam hakları yok mu sizce ya da sadece "şimdi"nin
tüm olanaklarını bu kadar pervasızca kullanmak "yarın"ı düşünmeden haksızlık değil mi yarının insanoğluna!Hiç hesap sormazlarmı ilerde dönüp bize ya da yüzlerine bakıcak yüzümüz olur mu dersiniz cevap vermeye çalışırken ya da bırakın onlara hesap vermeyi o kadar uzağa gitmeyelim vicdanımıza kim anlatıcak bütün olan biteni niye,kim için yaptığımızı?Aklanır mıyız dersiniz kurulan vicdan mahkemelerinde bi parça kaldıysa tabi elbet.Öyle kutsal bi düzenin içine gönderilmişizki herbirimiz,tüm kaynaklar öylesine serilmişki ayaklarımız altına bilememişiz bi türlü kadrini kıymetini.Sürekli bi mutsuz olma, elindekiyle yetinmeyi bilemeyip şikayet etme,hayatını,çevreni eleştirme hali vs vs vs.Yeter be kardeşim hiç mi bakmazsın kafanı kaldırıp şöyle bi çevrene ya da bakıp bakıp hiç mi denemezsin görmeyi ara sıra.Hadi geçtim yap-boza kuşbakışı bakıp idrak etmenide hiç mi yok elindeki parçaların içinde değerli gördüğün,seni hayata bağlayan,her gün şükretmeni sağlayan...O kadarmı kıymetsiz gözünde herşey!Değmezmi sana verilmiş şu hayat her gün kana kana yaşanmaya şartların her ne olursa olsun,her nerde yaşıyorsan yaşa!Bir daha düşün bakalım ;şu bi türlü seni memnun edemeyen hayat ve içindeki herkes,herşey bir daha karşına çıkacak mı...?