Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-10-2010, 02:31 PM   #3 (permalink)
neseli ceni
Üsteğmen

neseli ceni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 646
189 Mesajinıza toplam 554 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
neseli ceni is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: iştah açılması için antidepresan kullananlar

Benim de iştahım hep kapalı. Hele bir de telkinler üzerine eklenince biliyorsun bazılarında mide bulantısı yapıyor bende de yaptı. Uzun bi süre içmeyeceğim ilaç telkinlerde iyi gelecek mide bulantım da geçecek (mide bulantısı biraz da bir sene kullandığım antidepresanı bırakmamdan ötürüydü, yan etkisi) dedim ama malesef daha fazla dayanamadım..
ilaç içtiğim de çok rahat uyuyor uyanıyor ve çok rahat yemek yiyiyorum
ama bıraktığımda etkileri gidiyor
ilaca başlamadan önce düşünüyorum kendimi nasıldım diye? gayet sağlıklıydım, geçici bir stres vardı üzerimde o dönemi atlatmak için başlamıştım zaten doktor EN AZ 6 ay tedavi önermişti bu nedenle uzun süre kullandım.
doğal yollara gelince.. Pek fazla etki etmiyor :)
bu ilaç hem iştahımı açıyor, hem uykumu düzene sokuyor, hem beni daha herkes gibi az gülen az ağlayan dengeli sıradan bir insan yapıyor
çevremdekilerle çok rahat anlaşıyorum, sıkıldığım yerde gidiyorum, bilmiyorum sakinleştiriyor rahatlatıyor beni
ama ömür boyu da bu ilaçla yaşayamam ki
ufak tefek yan etkileri de var cildimi bozuyor mesela
karaciğerime de zarar veriyormuş araştırdığım kadarıyla içimi göremiyorum malesef.
Benim bu ilacı bırakmam lazım. işin kısacası
şunu da kesinlikle belirtek istiyorum kesinlikle depresyonda değilim :)
herkesin yaşadığı günlük stresleri yaşıyorum ama doktor bana bunları unutturacak bişey verdi ben de kolaya kaçtım
anneciğimin dediğine göre benim mücadele ruhum yokmuş :)
günün genelinde (ilaç kullandığım ve kullanmadığım zamanlarda) mutluyum
ama işin içine uykusuzluk ve mide bulantısı eklendiğinde düşünün
karnı ağrıyan dertsiz insan ne kadar mutluysa ben de o kadar mutluyum
çok uzattım kusura bakmayın
ben bunları aşacağıma inanıyorum bu yüzden sizlerden tavsiye istemem
kendinize iyi bakın, varlığınız beni mutlu ediyor
neseli ceni isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla