Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-10-2010, 06:17 PM   #27 (permalink)
matri
Yüzbaşı

matri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,012
541 Mesajinıza toplam 1,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
matri has a spectacular aura aboutmatri has a spectacular aura aboutmatri has a spectacular aura about
Standart Cevap: Bir Dakika Hayatınızı Değiştirebilir.

Alıntı:
Zerynthia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Güzel Bir Şey Düşleyin

Beş yaşındaki kıpır kıpır kızın annesi Ulusal Kadın Örgütü�nün toplantısından yeni dönmüştü. Kadınların potansiyeliyle ilgili kurdukları heyecan verici düşlerin verdiği mutlulukla, kızına büyüyünce ne olmak istediğini sordu. Küçük Lisa çabucak yanıtladı: �Hastabakıcı.�

Hastabakıcılığın bir kadın mesleği olarak düşünüldüğü bir dönem vardı ve bu cevap anneye pek de tatmin edici görünmedi. Ne de olsa bir kadın konferansından henüz dönmüştü.

�İstediğini olabilirsin� diye hatırlattı kızına. �avukat olabilirsin, cerrah, bankacı, ülkenin başkanı, her şey��

�Her şey mi?� diye sordu Lisa.

�Her şey� diye gülümsedi annesi.

�Tamam� dedi Lisa. �O zaman At olmak istiyorum.�

Lisa�nın hayaline biraz çeki düzen vermek gerekebilir ama bunun için daha çok zaman var. Gelecekle ilgili hayal kurmayı ne zaman bırakırız? Ne zaman geçmişteki hayallerin tekrarına razı oluruz?

Belki Lisa�nın düşlerinin biraz olgunlaşmasına ihtiyaç var ama At olmak isteyen beş yaşındaki bir çocuğun iyimserliğine sahip olmayı mı yeğlerdiniz, yoksa umutsuzlukla �Benden hiçbir şey olmaz� diyen bir yetişkinin kötümserliğini mi?

Teddy Roosevelt şöyle demişti: �Gözleriniz yıldızlarda olsun, ayaklarınız da yerde.� Hayalleri gerçekleştirmenin yolu işte budur. Her şey gözlerinizi yukarıya kaldırıp güzel bir şey düşlemekle başlar.
cocuklar o kadar ilgincki, benim oglum 4 yasinda supermen olmak istiyordu, 5 yasinda ise kadin doktoru :)))

simdi 6 yasina geliyor ve copcu olmak istiyor :)))))