Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-09-2008, 09:07 PM   #5 (permalink)
comte
Moderator

Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Ynt: İş Başvurularında Ön Yazı Neden Gerekli?

İş Başvuruları da, artık, kategorize edilmiş ve ayrı bir sanat haline gelmiş bir yönetmelik halini aldı.

Turkcell'in Ankaradaki genel merkezinde iş görüşmesine çağrılmıştım. En kurumsal şirketler arasında yer alan bu kurum bile, CV ve kurallarını bir kenara bırakıp benimle 20 dakika sohbet etmişlerdi.

Bütün bunlar çok önemli eminim, hatta profesyonel ve kurumsal iş yaşantılarında gereklidir de belki.

Ama, ben yöneticilik yaptığım dönemlerde, iş başvurularında, konuşma, tavır ve hareketler gibi faktörlere bakıyordum.

Bizim işimizde önemli olan da bu zaten. Tamamen müşteri ilişkileri.

Kendini geliştirme yolundaki insanlar zaten hemen kendini belli ediyorlar her halleriyle.

Ben açıkçası, bu kadar özenilerek hazırlanan kanun hükmündeki bu CV'lerin kurumsalız diye geçinen bir çok şirketin bile çoğu zaman umursamadıklarını düşünüyorum.

Ama, kurallara göre oynamak en güzeli tabi. super

comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla