Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-10-2010, 08:48 AM   #2 (permalink)
bilgendilo
Teğmen

bilgendilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,901
116 Mesajinıza toplam 555 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bilgendilo will become famous soon enoughbilgendilo will become famous soon enough
Standart Cevap: Nazar değmesi

Baleciğim benim bu konuda bilgim yok, fakat benim de bu konuyla ilgili sorum var: bildiğim kadarıyla nazar bilim adamlarınca da kanıtlanmış bir etkidir. Peki hani olumlu düşünüp, olumlu konuşmak daha çok olmluyu hayatımız çekmemizi sağlar ya, peki bu olumluları söylerken kendimizin ya da birbaşkasının nazarı değmez mi, mesela büyüklerimiz hep der ki emziren annelere 'sütüm bol diye aman herkese söyleme nazar değer', bebek geceleri sabaha kadar uyuyosa, 'sakın herkese söyleme nazar değer' vs. derler benim başıma da gelmedi değil 4 aylık bebeğim var ve 'gece iyi uyuyo mu' diye sordular 'evet uyuyo sabaha kadar uyanmadan' dedim ve o günden sonra artık geceleri uyumaz oldu, şimdi soruyorum sizlere sevgili dostlar bu düşünceyi nasıl yeneriz, çünkü biliyorum ki biz böyle nazar değer diye düşündükçe, nazar değmeye devam edecek
bilgendilo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla