Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-09-2010, 02:18 PM   #10 (permalink)
blue jaloon
Guest

Standart Cevap: bu resme bakıp yorumlayın resimde ne görüyorsunuz?

Alıntı:
Jdarc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Senaryo yazmış olabilirim.

Kağıt üzerine yazılmış mesajların içine konulduğu, deniz üzerinden hareket eden bir tür şişe bu. Şişenin, etrafında küçükten büyüye doğru oluşan çemberler şişenin su içerisine, sabit bir noktaya ya henüz ya da şimdi yerleştirildiğine işaret ediyor. Arkasında çerçeve gibi duran bir nesne var. Ancak onu çerçeve gibi algılayamıyorum çünkü hemen sol köşedeki çubuğun etrafında da dalgalanmalar var. Bu da iki nesnenin birbirinden bağımsız olduğunu gösteriyor. Ve ben bunu şu şekilde yorumlayabilirim; eğer ikisi de birbirinden bağımsız ise, birbiriyle ilişkisiz yani birbirinden farklı nesnelerdir. Bu da demek oluyor ki; mesajın geldiği yer ve şuan bulunduğu yer birbirinden farklı. Dolayısıyla, içinde mesaj olan şişe ulaşması gereken noktaya ulaşmış; ya da yanlış bir yere ulaşmış.
Şişenin içindeki mesaj yasak bir ilişki ile ilgili gibi geldi bana. Birbirinin çıplak vücudunu saran iki aşık. Aşık diyorum, çünkü resimde tutku sergilendiği gibi, aralarda zorlukla görülebilecek yunuslar masumiyeti, canlılığı ve çocuklaşmayı simgeler. Ve kadın kollarıyla adamın başını sarmakta; yani adamı saklamaktadır. Adam ise, çıplak olmasına karşın kadının cinsel uzuvlarına değil karın bölgesine dokunmaktadır.
Ve kadın adamı sakladığına göre, muhtemelen evli biri.
Ve bu mesaj artık başlarını belaya sokacaktır.
:D
bu kadarcikmiydi