Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-08-2010, 06:43 PM   #17 (permalink)
elisya
Üsteğmen

elisya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 565
297 Mesajinıza toplam 1,016 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
elisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the rough
Standart Cevap: Ynt: Daha Olumlu Düşünme Sanatı :)

Alıntı:
keops Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gelecek zamanla olumlama yapmak doğru mu diye sormuş kısmen
olumlama gelecek zamanda yapılmaz olumlama şimdi sahip olmuş gibi düşünülerek yapılır
Diğeri telkindir...
şu tarihte ....sahip olacağımdemek gerçek bir hedef sahibi olmak demektir
bu telkin yöntemidir ve bir hedefe ulaşmada bu dğru bir yöntemdir
Olumlamaların ise bir takım kuralları vardır mesela olumlamalar sizinle ilgili olmalı
örneğin
eşim beni sevecek yerine eşimi mutlu edecek yine yollar buluyorum demek sizin kontrolünüzdedir
onaylamalar hedef değildir Büyük harflerle yazıyorum iyi dikkat edin bu cümle üzerine
OLUMLAMALAR ŞANS DUASI DEĞİLLERDİR
şatoya eve arabaya ve çok paraya sahibim
emin misin bi cebini kontrol et istersen
idealimdeki arabaya sahibim... içerden bi ses cevap verir:bu akşam neden yürüyerek gittin
çok zenginim saatlerce olumlama yaptınız .dışardan birisi borç para istedi ve sizde dedinizki valla bi kuruş yok yanımda olsa verirdim biliyorsun bu aralar biraz sıkışkınım...hani çok zengindiniz :)
X firmasında işe girdiğinizi canlandırdınız ve siz hayal ederken başka biride mülakata hazırlandı yeteneklerini geliştirdi ve sürekli eyleme geçti pozitif düşündü ben bu firmaya veya bundan daha iyisine girmek için elimden geleni yapacağım bu firmaya veya bundan daha iyisinde ideal işimi yapıyor olacağım az kaldı dedi ve bi baktınız sizin hayal ettiğiniz koltukta o oturuyor :)çünkü olumlama yapmadı hedef koydu kendine telkin verdi ve eyleme geçti
olumlamalar sahip olmadığımız eşyalar,kişiler ve nesneler için kullanılması hayal kırıklığınıda beraberinde getirmesi kaçınılmazdır.
ONAYLAMALAR İLE NELERİ AMAÇ EDİNEBİLİRSİNİZ
kim olduğunuz
nasıl davrandığınız
ne yaptığınız
yaşam kurallarınız
inançlarınız
başkalarıyla ilgili beklentileriniz..
bunlara dikkat edin....

Aslında evet bende sabahtan beri bunu düşünüyordum birden karşıma çıktı.. bende olmayan bir şey için olumlama yapıp bende imiş gibi düşünüreke kendimi kandırıyorum diyip duruyordum kendi kendime..
Keops Üstadın dediği gibi bu pek mantıklı değil..

Değil ama hedefede gidecek yolu pek anlamadım doğrusu..

yani mesela ben önümüzdeki ay 01.10.2010 da borçlarımı ödeyebilecek kadar maaşlı bir işe girmek istiyorum. bu şimdi bir hedef midir..
bunu mu sürekli tekrarlayıp söyleyeceğim.

istedim mesela eylemede dönüştürdüm gerekli yerlere başvurdum şimdi beklemedemiyim..
ay amma kafa karıştırıcı şeyler yahuu.. valahi ağzımdan kötü bi olumlama çıkacak yada kötü bir şey düşünüp başıma kötü bişi gelecek diye düşünmekten bile korkar oldum ...
elisya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla