Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-08-2010, 10:29 PM   #4 (permalink)
scouter
Üsteğmen

Tesekkür: 5,442
239 Mesajinıza toplam 759 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
scouter will become famous soon enoughscouter will become famous soon enough
Standart Cevap: Türkler Yabancı Dili Nasıl Kolay Öğrenirler

Alıntı:
altann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dil ogrenmek isteyen kişilerin turkiyeden ziyade imkanları varsa yurtdısında egitim almaları hem konusma acısından hem anlama acısından en iyiside ogrenme süre acısından cok önemlidir. kendimden ornek verecek olursam advance seviyesine 6 ayda gelmiştim ve ingiliz aksaganı oldgu için hem konusmada hem dinlemede cok daha dogru bir ingilizce ogrenmiş oldum. scouter arkadasıma katılıorm japonca cok tatlı ve kolay bi dil heleki animeye merakınız varsa işiniz dahada kolay demektir :) temel bi iki dvd ve yaklasık 2000e yakın anime izleyerek suan konusmaları rahat bi sekilde anlayabiliyorum . sırada yazma kaldı ama ona pek bulasmak istemiyorum :)
Bence yurtdışına gitme imkanları olmayanlar için geçmişte yabancı dil öğretmenliği ve çevirmenlik yapmış bir insan olarak nacizane tavsiyem fırsat buldukça bulabildikleri dil eğitimi ile ilgili ses kayıtlarını mp3playerlerine doldursunlar.... Boş vakitlerinde sürekli müzik dinler gibi bu kayıtları dinlesinler... TV izlemek istiyorlarsa günde bir-birkaç saat BBC'yi dinlesinler. İlk dinlemeye başladıklarında hiçbir şey anlamadıklarını düşüneceklerdir. Ama tıpkı telkin CD'leri gibi bu dinledikleri ve seyrekttikleri konuşmalar da bilinçaltını doldurmaya yönelik çalışmalar olduğu için bir süre sonra dinlediklerinizi ve seyrettiklerinizi anlamaya başladığınızı ve eskisinden çok daha akıcı bir şekilde konuşmaya başladığınızı farkedeceksiniz....Örneğin siz de animeleri seyrettikçe bir süre sonra Japoncayı rahatlıkla anlamaya başladığınızı söylüyorsunuz... Bunun nedeni yukarıda anlattığım gibi beyin önce doluyor, sonra bildiklerini ve öğrendiklerini size farkettirmeden boşaltmaya başlıyor...

Dönmektir sanırsın marifet. Arş dönüyor,yıldızlar dönüyor dersin : zahiridir gördüğün, zahirde dönersin. Marifet dönmek değil bulmaktır. Bilesin...
Hz.Mevlana....
scouter isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla