Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-08-2010, 11:40 PM   #29 (permalink)
tanyeri
Teğmen

tanyeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13
93 Mesajinıza toplam 447 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tanyeri is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Yüz kızarması

Kızarmak egerkı şu durumlarda gercekleşiyorsa sosyal fobisiniz...

ben sosyal fobiyi en iyi bilenlerden biri oldugumu düşünüyorum...dolu dolu yasadım lanet hastalıgı...tam 7 sene...baslarda utangaclık olarak baslıo, sonraları yogun ilgiden ve bakıslardan hatta birilerinin kızarıyorsun demesınden bile etkilenebiliyorsun...zaman gectıkce arkadaslarının ailenin yanında kendını rahat hıssedemiyorsun sankı herkes kızarmanı beklıyor gibi...yolda arkadasının karsıdan geldıgını goruyorsun heyecan baslıyor.saklanıyrsun senı goruyor.nasılsın dıyor ve o anda hooop hayatın kararıyor.sonra kendı kendıne mutlaka ailem ,arkadasım nıe kızarıyorumkı diyorsun...burada bilincaltın aileden degılde yabancıların yada senden ustun oldgunu dusundugun bırının yanında kızarman gerektıgını kodluyor...sonra senden ustun, yada daha bilgili oldgn kişilerin yanında kızarmaya da baslıyorsun...velasılkelam tum ortamda kızarmaya baslıyorsun...

kimisi baska birşey sanıp el yüz terlemesi ve kızaarmasının tedavısı olan klipsili ets denen ameliyatı yaptırıyor...sonuc hüsran...bence buna,yanı sosyal fobı olup olmadıgınıza doktor karar vermeli...internetten belırtılerını okuyarak kendınıze s.f. yada amelıyatlık hasta teşhisi koymayın ...aman diyim...

bende ilaç kullandım 3 sene kadar...adını soylemem sakıncalı sanırım,oyuzden soyle anlattayım kucuk yuvarlak pembe haplar benı rahatlatıyor gıbıydı,kalp atışlarımı duzenlıyordu...hala kullanıyorm pembe hapı,haftada bır kez fln alıyorm biyere giderken oda.ÖNERİ OLARAK ALGILAMAYIN DOGRU BIRSEY YAPMIYORUM-BUNUN BENDE FARKINDAYIM.....ıcmedıgım zmn yenıden olacakmıs gıbı oluyor.(psikolojık)..aslında cok ıı bılıyorumkı bana hıcbır yararı yok...

bu sıteyı kesfedelı ıkı ay oldu...pozıtıf anlamda cok etkılıyor ınsanı...ben bu sıteyı gormeden once pes etmıstım,yasamak ıstemıyordum...sosyal fobı artık benı cepe cevre sarmıstı...ama sımdı benı cok korkutacak bı gunu neredeyse sosyal fobı olmayan bırı kdr cabuk atlatabılıyorum...burada anladımkı hersey beyınde bıtıyor...bılıncaltınızı negatıf dusuncelerden ne kadar temızlersenız ve ne kadar olumlu dusunce yuklersenız hersey o kdr guzel oluyor...zaten sosyal fbıde dusunceden ıbaret degılmı...yok o benı gorecek,yok surda utanacam,sıkılacam,kızarıcam...bunları dusununce nasılda gerçekleşiyor degılmı...aksını dusununce,yani kızarmıycam,sosyalim,onlardan üstünüm,onlar benden daha onemlı degıller,kendıme guvenıyorum,gucluyüm vs...diyincede olacaktır...inancınızı hiçbir zman kaybetmeyın...

SAĞLIKLı , İNSANLARLA İÇİÇE BI HAYAT DILIYORUM...

HEPİNİZİ COK AMA COK SEVİYORUM...