Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-07-2010, 04:21 PM   #8 (permalink)
debiantech
Teğmen

Tesekkür: 22
28 Mesajinıza toplam 104 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
debiantech is on a distinguished road
Standart Cevap: iç huzur istiyorum

Alıntı:
umutlu83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
biri bana nasıl olduğumu sorduğumda iyiym yerine bomba gibiyim de yazmışsın..kendimce olumlu şeyler söylemye çalışsamda içimden bir ses neden hissetmediklerni söylüyosun neden kendine kandırıyosun gibi şeyler söylüyo sürekli cebelleşiyorum kendimle ..inanmak lazım birazda insan inanmadığı şyleri yapınca kandırıyo kendini gibi hissdiyo en azından ben öyle ..bu site bana iyi gelicek umarım herkese sevgile8
Nlp ile yüzeysel olarak ilgilendim.Bildiğim kadarıyla bilinçaltında bulunan olumsuz düşünce kalıpları olumlu düşünce kalıplarına direniyor.Yani direnç gösteriyorsun.Bu olumsuz ddüşünce kalıplarını yani o dediğin negatif iç sesini pozitif iç sesine dönüştürecek bir nlp yöntemi uygulamanın faydalı olacağını düşünüyorum.Bu forumda bir yerlerde böle bir yöntem var.Hiç kendini üzme.Hatta o negatif iç sesinin o şekilde seslenmesi onun korktuğunu gösterir :) Endişe etmeyi bırak öncelikle o negatif kayıtlarını istersen değiştirebilirsin.Çünkü "Zihnin istediğin şekilde kullanabileceğin bir araç veya bilgisayardır." Nasıl bilgisayardaki eski bir programı silip yerine yeni bir program yüklüyorsan aynı şekilde zihnini de bu şekilde kullanabilirsin.
1-Endişelenmeyi bırak.
2-Olumlamalara devam et.
3-Negatif iç sesini pozitif iç sese dönüştür.

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...zi-egitin.html Böle bir teknik var.Ayrıca nlp de çapalama tekniği de işe yarayabilir.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...e-capalar.html

Birde lousie hayy ın düşünce gücüyle tedavi kitabında bir yöntem var.Uyguluyorum da çok güzel. (Vaktim kalmadı devam edicem...)

Her şey gönlünce olsun
debiantech isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla