Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-07-2010, 10:06 PM   #26 (permalink)
pakguc
Pınar Akgüç

pakguc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 20
176 Mesajinıza toplam 519 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pakguc isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Standart Cevap: Ynt: Yaşam koçluğu!

Alıntı:
Merto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili izumi,
Yaşam koçluğu sertifika eğitimleri istanbulda düzenli olarak 1 akademide, zaman zaman düzenlenen programlar ile de 2 farklı yerde veriliyor.

Yurtdışında bu eğitimi yıllardır veren birçok akademi mevcut, bunlardan bir kısmı arada Türkiye de eğitimler açıyor.
Düzenli eğitim veren yerler ise yurtdışından eğitim ekollerinin partneri olarak bu eğitimi başta İstanbul olmak üzere Türkiye de veriyorlar.
Ben eğitimi Coach Academy de ve "Comprensive Coaching U" programıyla aldım.
Gerçekten şu an da en düzenli ve sürekli muhattab bulabileceğin bir eğitim düzenleri var. Son dönem eğitimlerinde eğitim asistanı olarak ta görev yaptım. Şu an halen eğitmen eğitimim devam ediyor . Yaz dönemi içinde bir program ile ve Eylülden itibaren de tüm sezon eğitmen olarak çalışmaya başlayacağım onlarla.
Koçluk eğitimi nasıl bir şey ve ne kadar sürüyor?
Eğitim 108 saatlik bir programın 3.5 ay içinde alınması ile tamamlanıyor, pratikler ve atölye çalışmaları olan zengin içereikli eğitimler uygulanıyor. Eğitimi veren kuruluşlar düzenli destek sağlıyorlar. Ayda bir deneyimli koçların soruları cevaplandırdığı mentorluk akşamları oluyor. İlave atölye çalışmaları var.
Koçluk eğitimi çok keyifli ve verimli bir süreç kısaca.

Bu eğitimi almak isteyenler olursa eğitim veren yerlerin bağlantı adres ve telefonlarını paylaşırım.

Sevgiler.

İşte herşey mu mesajdan sonra başladı....
ben de sevgili Mentorum Mert sayesinde Coach Academy de ve "Comprensive Coaching U" programına katıldım veeeee Yaşam Koçu olduummmm :) bu mesaj benim hayatımın dönüm noktalarından biriydi....
pakguc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla