Konu: Misafir
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-06-2010, 08:38 PM   #2 (permalink)
sanemce
Moderator

sanemce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16,247
1,756 Mesajinıza toplam 14,576 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Misafir

Yüreğine sağlık pisim. Yüreğinin zenginliğinden dökülen satırları keyifle okudum gözümde canlandırarak..

Annemin genç kızlığında dedeme yazdığı mektupları anımsadım..Birkaç tanesi bende durur ve arada açar okurum o zamanlarki yaşanmışlıkları..Acıymış yaşadıkları..Duygu dolu, yakarış dolu..Annem köydeki akrabalarıyla büyümüş babasından uzakta..Dedem annemi köyde bırakıp İstanbul'a gitmiş çalışmak için çünkü.."Ben sokak kedileri gibi oradan oraya atılacakmıyım baba beni yanına al artık" dediği satırlar...
( annemde 8 yaşında iken kaybettiği için annesiz büyümüş ben gibi)

Yaşanan acılar nesilden nesile geçen miras mıdır diye düşündürür beni bazen ve bu hissi alelacele kendimden uzaklaştırıp şükrederim halime..

Güzeldir mektuplaşmak..Ben el yazısının o an ki ruh halini fazlasıyla anlattığına inanırım. O yüzden arada bir karaladığım kağıt parçalarını temize geçirmek istemem..Tehlikelidir de bu aslında..Kimbilir hangi duygu boşaltımı için yazılan bir kağıdın nereden çıkacağını ve kim tarafından bulunacağını bilemezsin çünkü..

Nerelere gittim yazdığın yazı sayesinde..

Teşekkürler pisim.İyi ki varsın