Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-06-2007, 02:01 AM   #5 (permalink)
BURCU GELEGEN
Guest

Standart Ynt: Satış PAZARLAMA İşinde olan var mi?

Eevet bende Satış sorumlusuyum. 10 yıllık iş hayatımın 2 yılı satış üzerine devam etmekte eskiden bu sektöre çok soğuk bakar ofis içinde çalışmayı tercih ederdim. Hayatta başaramayacağım iş olarak görürdüm. 2,5 yıl önce Bodrumda yaşarken Uzak Mesafe telefon Hizmeti sektöründe müşteri temsilcisi olarak işe başladım işin alt yapısını dinlediğimde teknoloji ile bağlantılı olduğu için hoş geldi. İnternet üzerinden ses hizmeti vermek için firmalarla görüşüp bağlantı sağlayacaktım. ilk günler çok tedirgindim. Sonra yeni insanlarla tanışmak onların bizi karşılaması ilgi göstermesi hoşuma gitmeye başladı ve bu iş sayesinde kendimi ifade etme eksikliğimi tamamlamaya artı daha çok kelime haznesine sahip olmaya başladım. Kendimde farkedemediğim bir yeteneğimi anlatımımı keşfettim. Ve bu iş sektöründe çok ilerlerledim. Beni İzmir bölgesine çağırdılar ve hayalimda yeşemek istediğim şehirdeydim artık. Kısa süre sonra işlerimiz kötü gitmeye başladı bende şu an bilişim sektöründe önce satış temsilcisi olarak başlayıp kısa süre sonra Satış Sorumlusu görevine terfi ettim. Yaptığım İzmir merkezli ama türkiye geneli olan bir internet sitesinde sanal mağaza+vitrin online alışveriş yapabilecek firmaları sitemizin platformu altında tanıtımlarını yapmak. İş çok zevkli olsa da olumsuzluklar yaşıyorum.
Benim en çok sinir olduğum görüşmeye gittiğimde ayakta oturmadan sistemi anlatmaya çalışmak. Vizyonları açık firmalarla çok keyifli sohbet edip sistemimizi anlatabiliyorum. Ama birde daha dinlemeden ihtiyacımız yok diyenler olmuyor mu ya da saatlerce anlattıktan sonra hah artık tamam der diye düşünürken gerek yok demeleri beni bitiriyor.