Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-05-2010, 01:10 AM   #10 (permalink)
gurbetci
Teğmen

Tesekkür: 0
110 Mesajinıza toplam 562 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gurbetci is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: değersizlik inancı

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aynı durum bende de var..gerçi 1 yıl olmasa da 6 ay dinledim ben telkinleri ancak hala senin anlattığın duyguları yaşıyorum..bu konuda yanlız değilsin öncelikle onu söyleyim...
kişisel gelişimle bayadır uğraşan birisi olarak şunu anladım ki..hayattaki en zor şey kendini sevmeyi başarmak...insan bir inançla bir dağı bile yerinden oynatmayı başarabilir ancak kendini sevmeyi bilmeyi herkes başaramıyor...
başarılması en zor şey..ve aynı zamanda da herşeyin temeli ve anahtarı...

faydalı olurmu bilmiyorum ama aklıma ufak bir fikir geldi...
sevgi ve değerlilik duygunun artmasını sağlayacak olan cümleler bul ve kağıda yaz..bunu nasıl bulabilirsin ? kendine şu soruyu sor...başkalarından hangi sözleri duymuş olsaydım kendimi çok iyi hissederdim ?
mutlaka ki kendimizi değerli hissetmek için sevdiğimiz kişilerden veya belirli bir kişiden o kafamızda belirli olan ve bize söylenmesini istediğimiz sözler mutlaka vardır... duymayı beklediğimiz bu sözler aslında hangi duyguları hissetmeye ihtiyacımız varsa onlar hakkında ipucu veriyor bize...

mesela seni seviyorum sözünü duymayı bekliyorsak sevildiğimizi, kabul gördüğümüzü, beğenildiğimizi anlamaya hissetmeye ihtiyacımız var demektir.....sen de kendinde bu duyguları yaratıcak olan cümleler bulabilirsin....örnekler çoğaltılabilir...

işte onların bize onları söylemesini beklemeyi bırakıp o sözleri biz kendimize söylemeliyiz...kim tarafından söylendiği önemli değil beyin hepsini algılıyor sonuçta...

bu cümleleri belirledikten sonra cep telefonuna ses kaydediciyi açıp bunu oku kaydet ve gün içinde bunu da dinleyebildiğin kadar dinle...faydası olacağını düşünüyorum..ben de deneyeceğim..
Bence etrafinizdaki insanlarin nasil olmasini istiyorsaniz siz de onlara oyle davranmalisiniz. O zaman mutlu olursunuz ornegin sevgilinizin yada esinizin size seni seviyorum demesini istiyorsaniz ondan beklemeden siz soyleyin.
Ya da insanlardan yardim bekliyorsaniz siz yardim edin. Is arkadasiniz ise geldi ve ne kadar guzel giyindigini fark ettiniz bunu ona soyleyin.Neleri duymak istiyorsaniz etrafinizdaki insanlarda guzel ne fark ediyorsaniz bunalari dile getirin .. bir deneyin bakin gorun siz de duymak istediklerinizi duyacaksiniz ve birsey beklemeden insanlari severseniz mutlu olacaksiniz..nacizane bu da benim ogrendiklerimden cikardigim bir kac not..sevgiler
gurbetci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla