Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-05-2010, 06:08 PM   #8 (permalink)
Elektra
Guest

Standart Cevap: mart ve nisan ayları beni çok kötü vuruyor psikolojik açıdan..neden ?

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

biraz düşündüm de sorunu buldum galiba....o aylarda ortalık daha hareketlenmeye başladığı için kendimi huzursuz hissediyorum sanırım...bir de o aylarda benim arasınavlarım oluyor...kışın bir problemim yok hatta en mutlu dönemlerim...çünkü herkes evine kapanıyor...
şu da var...her duruma göre beni rahat ettirecek ve bana yakışan güzelce içime sinen kıyafetlerim olmadığı için bu da sorun oluyor...çünkü bahar geldimi bir şekilde dışarı çıkıp gezmek zorunda kalıyor insan...kendin istemesen de ailen zorluyor..hiçbirşey olmasa sınavlara girerken bunu yaşamak zorunda kalıyorum....çağırıyorlar gitmen lazım sınava yani....hele de kiloluysan ve güzel kıyafet bulamıyorsan bedenine göre..işte bu çok kötü oluyor..hele ki etrafta şıkır şıkır giyinen yaşıdın olan hemcinsleri görünce daha da kötü.....bir de babam etrafındaki o güzel kızlara bakıp onlara imrenip beni onlarla karşılaştırıyor...öyle yapmasa bile hissediyorum ve eziliyorum....

ha diyceksiniz ki sen de o zaman kilo ver ve alışverişe çık kendine güzel kıyafetler al..böylece dışarı çıktığında sıkıntı da çekmezsin diyebilirsiniz ama sorunum bu kadar basit değil...
ne zaman azmedip kilo versem mutlaka ki geri aldım çünkü monoton bir yaşantımız var ve eve sık sık lezzetli abur cubur alınıyor alışverişlerde...biz de evde büyün gün oturan kişiler olarak canımız sıkıldıkça bunları yiyoruz ve yaptığım sporlar da havaya gidiyor....bir de ben vazgeçiyorum amane kilo versem nolucak..güzel kıyafetler alsam nolucak evin içinde mi giyecem...nerde giyecem kim görücek boşversene diyorum...
yaşam tarzı değişmeden bunlar hallolmaz biliyorum ama değiştiremeyeceğim bir noktada...sorun o...
ben işte çalışmıyorum...okulum da açıköğretim...annem sizlere ömür...babam da emekli...dolayısıyla ikimiz de evde tıkılıp kaldık...ne babamın ne de benim arkadaşlarım yok...birbirimize destek olarak yaşıoruz...sadece günlük işlerimizi görmeye dışarı çıkıyoruz bazen de mahallede ayak açmak için yürüyüş...ama inanın o zorunlu olan işlerde de mesela sınava gitmek gibi...ona bile düzgün kılık kıyafet lazım....bu işin başı sonu ne bilmiyorum o yüzden tam sebebi keşfedemiyorum... bir zincirin birbirine geçmiş halkaları gibi...

bahar aylarında sanırım yaşam tarzımızdaki eksiler hatalar daha çok yüzüme vuruluyor....
Seni anlayabiliyorum ve sorununun cevabını kendin bulmuşsun tebrikler. Aslında çoğu kişi böyle düşünüyor. Ben kışı bütün mevsimlerden daha çok severim ya da yağmurlu soğuk bir sonbaharı. Böyle zamanlarda sıcak bir kahveyle pencerenin kenarında yağan yağmuru seyredek şiirimi yazmak ya da ders çalışmak beni çok mutlu eder. Ahmet Haşim takıldığımı düşünse de çoğu kişi, ben bunu seviyorum :) Sevgilerimle...