Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-05-2010, 12:43 PM   #9 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: fiziksel özellikler konusunda aşırı önyargılıyım..hem kendime hem başkalarına

Alıntı:
iloscuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
canım sanırım sen kendini bu konuda fazla yargılıyorsun.Bence bir çok insan senin gibi ve kimileri de yorumlarını içinden geçirip dile getirmiyor yada paylaşmıyor.Güzellik görecelidir ve herkesin güzellikle ilgili kriterleri vardır.Yalnız bazı insanlar dış görünüşü çok önemserken bazıları(az sayıda olduğunu düşünüyorum)gerçekten fazla önemsemiyor.
evet canım o konuda malesef kendimi sıkıyorum...bunun da çocukluğumda fiziksel özellikler hakkında maruz kaldığım davranışların sonucu olduğunu sanıyorum..çünkü saç tarama şeklimden tut, bakışlarıma kadar herşeyimi eleştiren bir ailem vardı... konuşma ses tonum ve nefes alış tarzım bile eleştirilirdi...bu okulda da ergenlikte de gençliğimdede böyle sürdü...hem de ailenin eleştirilerine bir de dışarıdakilerinki katıldı....
okuldaki sınıf arkadaşlarım bile etek boyumun uzunluğu vesaireyle ilgili eleştiriler yaparlardı...
sanırım ben de bunların öcünü almak adına insanların özelliklerine karşı katı tutum gösteriyor olabilirim...onlar bana yaptı ben de onlara yapıyım gibi bir durum olabilir...

şimdi ise sonuç olarak, kendim öyle rahat hissettiğim ve yapıma daha uygun olduğu için spor tarzda giyinerek çıkıyorum dışarı...ama dışarıda ne zaman ki daha feminen daha dişi tarzda giyinmiş makyaj yapmış...gömlek giymiş kolye küpe takmış bir kız göreyim nedense kendimi kötü hissediyorum..ikinci sınıfmışım gibi...çünkü kendime bakıyorum...kısa paçalı eşofman altı giymişim..kapşonlu yelek giymişim..başıma kasket tipi şapka takmışım...hiç makyaj yok en fazla dudak parlatıcı...topuklu ayakkabı da yok dümdüz spor ayakkabı giymişim..saç desen saçlar da kısa...yani karşılaştırıyorum her yönden 1-0 yenik gibiyim...çünkü biliyorumki yoldaki insanlara aramızdan birini seçme hakkı tanınsa herkes beni değil o özendiğim kızı seçerdi ona bakarlardı gibi geliyor....dışarıda böyle tarzda olan kişileri görmediğim süre içinde gayet kendime güveliyim ama böylesini gördüğüm anda bir anda eziliyorum..sanki o gerçek bir kız imiş de ben hakkıyla kız olmayı bile beceremeyen bir kız müsveddesiymişim gibi hissediyorum...çünkü o imrendiğim kişiler biri oturmuş bir tipim ve belli bir tarzım yok...çocuk ile genç kız arası..arada kalmış bir ergen gibi görünüyorum hala...genç kızlıktan eser yok yani...napıyım topuklu ayakkabılarla rahat edemiyorum...işte çalışmadığım için çok klasik de giyinemiyorum..mahalle de buna müsait değil...

kendime ilgili hala net bir fikrim yok..kimi gün kendimi çok beğeniyorken hatta mankenlere taş çıkarırım diye düşünecek kadar güvenli hissederken kimi gün hiçbir cazip tarafımın olmadığını düşünebiliyorum..kendimle ilgili kesin bir değer yargım bile yok aslında..

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla