Konu: Reiki evi...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-08-2008, 01:57 AM   #7 (permalink)
GündüzAlp
Guest

Standart Ynt: Reiki evi...

Sevgili Mehmet,

Tütkiye'de bulunan ögrencilerim o siteyi benim icin hazirlamislar, sagolsunlar. Benden rica da bulunup; kendi insanimiza da biraz zaman ayirmami istediler. Hos ben o siteye de fazla giremiyorum ya:) Ben de onlari kiramadigim icin tamam dedim. Ordaki aciklamalar bu konulara isik tuttugu icin verdim linkleri. Sevgili kardesim, hic birimiz mükemmel degiliz. Her insanin hatasi olabilicegi gibi benim de vardir. Bu konu da sizde baska cagirisimlar uyandirdimsa özür dilerim. Arkadaslarim bu sitenin linkini verdiler. Girdim baktim ki" aylar önce üye olup, bir türlü vakit bulup giremedigim site:) Benim cabam; her seyden önce kendi insanimin dogrulari ögrenmesidir. Kin, nefret, kiskanclik, haset, fesat gibi negatif olgulari ben de aramayin. Araliksiz 12 yil reiki egitimi aldim. reikiye ne kadar yakinsam islam tasavvufuna da o kadar yakinim. Mistik ilimler cesit cesit isimlerle anilsalar da hepsi birbirine cok benzerler. Hedef aynidir. Teki bilmek, onu tanimak, kendini kesfetmektir. Mistizm insanligin ortak malidir. Ancak reikinin bir ayricaligi vardir. Reiki hic bir dine ait olmadigi gibi kendisi de bir tarikat degildir. Reikiye inanma zorunlugu yoktur. Inansaniz da inanmasanizda o akar. Iste bunun icindir ki her dine mensup olan reiki egitimi alabilir. Hatta bir Ateist bile reiki Üstad'i ola bilir. Reikinin zaman ve mekan üstü oldugu gibi, hic bir canlida farklilik gözetmeksizin akar. Reiki programlanmis bir PC gibidir. Nereye ne kadar gerekiyorsa oraya o miktarda akar. Insan vücudundaki organlarda enerji eksikligini kendisi tesbit eder. Böylesi muhtesem bir sey elimizdeyken, bence baska arayislar yersiz ve anlamsizdir. En derin kalbi sevgilerimle.Ismail