Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-08-2008, 06:14 PM   #10 (permalink)
metin06
Üsteğmen

metin06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 35
84 Mesajinıza toplam 355 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
metin06 is a jewel in the roughmetin06 is a jewel in the roughmetin06 is a jewel in the roughmetin06 is a jewel in the rough
Standart Ynt: GITMESINE IZIN VER ... BIRAK GITSIN

çok yoğun ve güzel bir yazı olmuş alıntıdan dolayı tresore tesekkurler..
..evet gitmesine izin vermiyoruz çünkü yaşanan bütün olayları, beynimiz bizim yaşayan bir parçamız olarak algılıyor.Bir anının hatta 'kötü yaşanmış' bir anı bile bizim için daha doğrusu beynimiz için, bilinçaltı düzeyde kaybedilmemesi gereken bir parçadır.Bu anının ya da onunla birlikte oluşturulmuş duygu ve davranış kalıbının kaybedilmesi ;bilinçaltı düzeyde bir parçamızın kaybedilmesi ile eşdeğer düzeyde tutulduğu için bilinçaltı bunu adeta yokluktan kaynaklanan bir ölüm bir parçanın yok olması gibi algılıyor.Zaten çoğu zaman davranışlarımızı değiştiremememiz ve bilincimizin buna karşı koyması bu yüzdendir.Mesela bu yüzden eft de ilk önce o duyguyu kabullenip sonra etkisini azaltmaya çalışıyoruz..yoksa beyin o duygudan ayrılma hissine kapılıp panikleyerek o duyguya daha fazla yapışma isteği duyacak,o zaman da biz istediğimiz amaçlar yönünde hareket edemeyeceğiz.
Yalnız sadece kötü anıların hatırlandığı fikrine her yönüyle katılmıyorum.Her yönüyle katılmıyorum çünkü beyin keopsun da dediği gibi koruma iç güdüsüyle çoğu olumsuz anıyı saklayabiliyor.Ama çevremde bir o kadar da insan tanıyorum ki nerdeyse sadece neşeli zamanları aklındaymış gibi anlattıkları bütün olaylar hikayeleri olumlu.Bu kısımda özellikle şartlanma çok önemli bence arkadaşlar.İşte burada özellikle beyinde belli bir kapasite olduğu doğru..Yani sizin ilgi alanınız belli miktardadır,eğer bu ilgi alanınızıhep olumsuz düşüncelerle doldurmuşsanız olumlu düşüncelere yer kalmayacaktır.Hatta bu durumun en kötü tarafı ISRISMASKO nun da dediği gibi ;fasit bir daire içinde dönüp durmanız ve kendinize bundan sonra da yeni olumsuz olaylar düşünceler oluşturmanızdır.Bu arada ISRISMASKO bu geçmişte yaşananlara sıkı sıkıya yapışma olayını bende bir dönem yaşadım.Hatta çok ilginçtir burcumun özelliğini bir yer de okuduğumda şöyle bir şey yazıyor du.Suratları asık olduğu zamanlar vardır çünkü geçmişine çok bağlı kalmak isterler.Yani geçmişte birisiyle arkadaş oldun bunu hayat boyu sürdürmek istiyor insan.Bu biraz da insanlara bazen haddinden fazla değer vermekten kaynaklanıyor.Biraz da az evvel bahsettiğimiz bir parçanı kaybetmek istemiyorsun;bu parça kötü de olabilir iyi de dikkat et.Bunu aştığım dönemler de arkadaşlarımın 'bir ara' bana ya senin hiç mi sorunun yok sürekli gülüyorsun dediklerini bile hatırlıyorum.Senin de kendin de yapacağın olumlu değişikliklerle eminim daha iyi bir ruh haline kavuşacaksın..İnşallahta kavuşursun..Ayrıca kendinde birşeylerin değiştiğini farketmek diğer şeyler için de tetikleyici olacaktır..
metin06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla