Konu: selam
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-08-2008, 12:02 AM   #8 (permalink)
matlatari
Teğmen

Tesekkür: 1
54 Mesajinıza toplam 263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
matlatari is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: selam

Kesinlikle tuhaf diyemiycem çünki bu aralar en çok düşündüğüm şey tartışmalara inatlaşmalara boşuna girdiğimdir..Yani senin dediğin gibi herkesin doğrusu kendine seninki sana benimki bana ve aynı şey diğer tüm insanlar için geçerli ben yanlızca "telkinlerin ise yarayip yaramadigina pek karar veremedim" ve "telkinlerde sanki kontrolum disinda bir seyler oluyormus gibi yani benim yazmadigim telkinler ya.deep peat,sedona gibi yontemler ilgimi cekiyor ama.akupunkturla baglantili oldugu icin.telkinlere cok guvenemiyorum ters bir etkisi olur mu diye.bir de soyle dusunuyorum yani sucluluk hissetmem gereken bir sey yaptiysam suclu hissetmem gerekmez mi.mesela hirsizlik yaptim geldim sucluluk telkiniyle rahatladim yani bu konuyu cozemedim dogrusu etik olarak
ayni sey eftde falan da var.ama tabi bu kisiye ozgu bir sey,gene de ben sucluluk hissetmeyi tercih ederim boyle bir durumda.belki gereksiz yere hissettigim bir seyse olabilir ama onu nasil ayirmak gerekir.kararsizim" dediğin için anlatmak istedim elimden geldiğince...Bende eskiden insanlar neden acıya kötü bakıyoda diğer şeylere iyi bakıyo derdim hani tıpkı ekmeğe neden ekmek diyoruz da ampul demiyoruz örneği gibi belki de eskiden mazoşizm vardı ve insanlar acı çektiği zaman mutlu oluyodu soyulmak dayak yemek belki de eskiden güzel olan şeylerdi kim yapıyo bu genellemeyi hırsızlık kötüdür hızrsızlık kötüdür diye düşünürdüm yani asıl tuhaflıktan bahsedeceksek söz konusu kişi benimdir burada :)... ama düşün bi tamam belki acı çekmeyi seviyosundur ama bazen arkadaşımla konuşuruz ruh eşini bulmak filan diye o hep mükemmel olur derdi düşünsene hep mutlusun filan diye bende karşı çıkıyodum yokya arada mutsuz olacaksın kavga edeceksin ki sıkılmayasın filan diye ama şimdi öyle bakmıyorum düşünsene hep mutlusun bu konuda da sakın yanlış söylemiş olmayım hani çalıyosun hırsızlık yapıyosun ve devamlı affediyosun kendini hep bu şekilde de mutlu kalıyosun ne güzel demiyorum...Ben ego ve suçluluk telkinlerini 75 gün dinledim ve günde 20 saat hiç kimse bu şekilde dinlemişmdiri bilmiyorum ama benim geçmşiim biraz sorunlu olduğu için öyle gerek duydum...Neyse ve hala bir olay olduğunda suçluluk duyuyorum benim hiç bi şekilde suçluluk duygusunu hissetmememi sağlamadı henüz mutlaka oluyo ama bir yerde dur diyo ve sen kendini çok kısa bir sürede toparlıyosun öyle bi şey ki o arınma anında zaten en doğru kararları verebiliyosun sağlıklı bir beyinle sağlıksız bir beyin veya şu an her ne diyebilceksek aynı kararları verebilir mi insanlar hep hata üzerine hata yaparlar içinde bi suçluluk duygusu varken emin ol daha da kötü kararlar alacaksın o suçluluk duygusunun sana şöyle bi şey yaptırması da muhtemel ya zaten olan oldu artık tmm kötü bişey yaptım biliyorum ama..diyip te aynı şeyi tekrar yapabilirsin...Biliyorum uzun oldu yine benimkisi de ama yaşayan birisi olduğum için kendi deneyimlerimden örnek vermek istedim yani amacım sitenin avukatlığını yapmak değil...Hem zaten sen de suçluluk telkinini dinleme olur biter :) mesela kendine güven ve ego yu dinleyebilirsin sanırım onların karakterine kötü etkileri yok veya senin dışındaki insanlara...