Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-08-2008, 12:55 PM   #3 (permalink)
Su_Duru
Üsteğmen

Su_Duru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,641
173 Mesajinıza toplam 1,012 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Su_Duru will become famous soon enoughSu_Duru will become famous soon enough
Standart Ynt: En doğru diş fırçalama tekniği hangisidir?

Alıntı:
ertugrul15 Nickli Üyeden Alıntı
Öncelikle fırça 45 derecelik bir açıyla dişe yaklaştırılmalı ve dişin eni doğrultusunda ileri-geri hareketlerle fırçalanmalıdır. En son dişetinden aşağıya doğru bir süpürme hareketiyle işlem tamamlanır. Dişlerin iç yüzeyleri , özellikle ön bölgeler dar olduğundan fırça dik olarak sokularak fırçalanmalıdır. Unutulmamalıdır ki, bakteri plağı ve yiyecek artıklarının yoğun olduğu dişlerin arka yüzleri, arka dişler ve dil de temizlenmelidir. Genellikle sadece ön dişlerin ön yüzeyleri fırçalandığından çürükler daha çok arka bölgelerde oluşmakta , diş taşları ise çok az fırçalanan alt ön bölgede olmaktadır.

sevgili Ertugrul, ekledigin dis fircalama sekli bir ara bende yaptim.. fakat bu sekilde dis etlerim zarar gordu..ben her 6 ayda bir dis bakimi icin, dis hekimine giderim, dis etlerim agrilar basladi kanama oldu, dis doktoruma danistim fakat bu sekilde kesinlikle yapilmamali diye uyardi beni...hollanda ve turkiye deki dis hekimleri bu konuda farklimi dusunuyor bilmiyorum, fakat yinede ben kendi deneyimimi yazip sizleride uyarmak istiyorum.. bana ogretilen klasik sagdan sola..ve fircalarkende mutlaka dis etlerinide fircalmali..

Sevgiler
Güzellik yüzde degil, yürekte olmali
Su_Duru isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla