Konu: AMASYA
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-05-2010, 01:31 PM   #5 (permalink)
suyahapsettim
Üsteğmen

suyahapsettim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,303
366 Mesajinıza toplam 1,481 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
suyahapsettim will become famous soon enoughsuyahapsettim will become famous soon enough
Standart Amasya'ya gidenlere yapmadan dönme tavsiyeleri:))

Amasya'ya gidenlere yapmadan dönme tavsiyeleri:))
1.Kaleye çık..Ama tırmanarak çıkmayı deneme:))
2.Kral kaya mezarlarını gez
3.Çakallar mevkiine de çık...Bu arada ORANIN DA YOLU VAR.MANZARA SÜPER MUTLAKA GÖR.
4.Orası çok uzak diyosan Seyir teras kafede oturup şehir manzarasına karşı çay ya da nargile iç,tost ye..yap bişii işte.Söğüt gölgesi değil.Cafe sonuçta:))
5.Ferhat su kanalını gör.Aşkın büyüklüğünü anla:))
6..Ş.G.Y'de( Şehazdeler Gezi Yolu ) dolaş ve mutlaka orada gördüklerinden biriyle resim çektir.Yolda gezenlerle değil.Heykellerle:)))Hepsi ''KAFA ADAMLAR''
7.Kışın gidersen ırmağa bakıp,bu mu YEŞİLIRMAK??? diye sor:))
8.Müzeyi kesinlikle dolaş...
9.Vaktin ve aracın varsa BORABAY GÖLÜ'ne git...Eşsiz manzaranın tadını çıkar.
10.Acıkınca AMESİA MUTFAĞI'na uğra.Yöresel yemekleri tat...
11.Amasya'da geceyi yaşa.
12.İçeri Şehir denilen ırmağın karşı yakasındaki eski ve dar sokağı yürü boylu boyunca...( Irmak kenarındaki o güzel,ahşap,tarihi konakların bir de arka yüzünü gör.)Ama yanından sıyırıp geçen araçlara dikkat et!!!
13. O sokaktaki mekanlardan birinde otur ve şehre bir de oradan bak:))
14.Yaz mevsimindeysen kirazının ve şeftalisinin tadına bak...
15..Heeri'nin anlamını çözmeye çalışma...Sözlüklerde böyle bir kelime yok:))
16.Bol bol fotoğraf çek.Özledikçe bakarsın.Çünkü özlersin...
17..Mutlaka Amasya'ya özel bir hediyelik eşya al.( üzerinde Amasya figürleri olan:tabak,anahtarlık,havlu vs...)
18.Irmak kenarındaki balkonlardan birinde otur ve soluklan:))
19.Bu şehirde bir de deniz olsa diye geçirme içinden...O zaman dağlar olmazdı.Dağlarsız Amasya da Amasya olmazdı...