Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-05-2010, 11:27 AM   #416 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Alıntı:
hayallerimgerçekleşiyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Uzun bir aradan sonra (bana gerçekten çok uzun geldi) aramıza hoşgeldin yeniden:) iyiki varsın canım. Çok güzel şeyler yazmışsın. Kendini bu kadar net bir şekilde eleştirebiliyor olmanda bence çok iyi ben mesela o derece cesur değilim sanırım, kendimi eleştiremediğim gibi başkasınında beni eleştirmesine tahammülüm yok yada yoktu diyeyim (değişim şart) Sen yokken bende günlük okuma alışkanlığımı kaybettim. Anasayfada senin başlığını görünce hemen tıkladım ve geldim günlüğüne, çok sevindim. Sınavının sonucuna da çok sevindim, finalde başarılı olacağını biliyorum. Benim telefonuma tüm dersler için girmedi yazısı geldi. İlk sınavlara girmeyip finallere girip orda iyi puanlar alınca geçilir mi? Sen son sınıf olduğun için aofnin sistemini çok çok daha iyi bilirsin. Bu arada göbek konusunda kesinlikle haklısın. Zayıflıkla şişmanlıkla alakası yok. Ben zayıfım ama kocaman göbeğim var:( eskiden tahta gibiydi, dalga geçerlerdi bende üzülürdüm ve hep göbeğim olmasını isterdim e sonunda oldu:) neyi istersek oluyor dikkat etmek gerek. Düşünüyorum neler yapardım nasıl davranırdım diye. Sabahtan akşama yatana kadar koşturur dururdum, oturduğum anlar çok azdı ama iyide yerdim abur cubur, sabah öğlen akşam yemeği sürekli hareket ettiğim için acıkırdım durmadan ve yerdim gece yarısı bile ekmek arası yerdim. Şimdi azcık yiyorum sık sık yiyorum ama olmuyor yani kesinlikle hareket her dakika hareket şart. Sabah markete le yada yürüyüş yaparak giderdim. Kahvaltıya yardım ederdim, uzun kahvaltıdan sonra temizliğe yardım ederdim sonra saatler 11i gösterince arkadaşımla buluşur koca sitede yürüyüş yapardık, e binerdik, sonra biryerlerde oturup hayal kurardık, tavla oynardık. Ordan eve gelip bikinileri giyip diğer arkadaşlarla buluşup denize giderdik. Bulunduğumuz yerde durmazdık, sürekli sahil değiştirirdik, küçük koyla kocaman siteye ait gez gez bitmiyor. Sonra iyi yüzmeyi bilmediğim halde arkadaşlarım yüzüyor diye kendimi zorlar yüzerdim derinlerde. Orda öğle yemeği yerdim yada eve gidip yeyip duşumu alıp turuna devam ederdik akşamüstleri hergün birinde çay partisi olurdu yer içerdik yine! Akşam saati evde anneme masayı kurmada yardımcı olur yemeği hızla yer 9 yada 9buçukta arkadaşlarla buluşurduk ve 11buçuk 12 e kadar akşam yürüyüş yapardık, oturduğumuz yerde yarım saat durmazdıkki:))) ve yine acıkır kocaman ekmek tost yerdik. Ben incecik tüy gibiydim. Neyse şimdi tabiki bunun kadar hareketli günler geçiremeyeceğimize göre başka şeyler yapabiliriz. Benim kuzenimde oldum olası kilosundan ve göbeğinden şikayet ederdi. Bir spor salonuna yıllık yazıldı. İçinde herşey var, yüzme, fitness, latin dansı stepi, plates neler neler uygun olduğu saatlerde gidiyor üstelik üni sonda ve hukuk okuyor. Şimdi benden ince oldu ve göbeği bebekliğinden beri hep var olan kızın göbeğini araki bulasın:) yani oluyor yani ordaki kasları çalıştırmak gerek bunun içinde belini incitmeden yapmalısın. Bel çok önemli ben mekik çekince yanlış yapıyorum heralde ağrıyor. Aslında plates kursuna gitsen bu evdeki sporunun haricinde, o zaman tüm kasların çalışır ve sende kuzenim gibi kesin ince olursun. Çünkü sen azimlisin başarırsın.

hoşbulduk canım sen de iyi ki varsın :) özlemişim valla...
canım bildiğim kadarıyla sınava girilmediği zaman otomatikman 0 almış kabul ediliyorsun ve arasınavdan 0 alanların dersi geçebilmeleri için finalden yada bütünlemeden en az 71 almaları gerekiyor...
ama bu seni korkutmasın 2. yarının üniteleri ilk yarıdan çok daha kolay oluyor hep...hangi ders olursa olsun arasınavı kapsayan üniteler hep bana çok daha ağır gelmiştir ve geçtiğim derslerin çoğunu 2. yarı ünitelerinden de sorulduğu için onlardan çıkan soruların yardımıyla geçmişimdir

güzel yorumun için teşekkür ederim insan kendini eleştirmeden değişemezmiş gibi geliyor bana..o bakımdan faydalı oluyor insanın kendisine bir başkasının gözünden baıyormuş gibi bakması...ama önemli olan bunu yaparken ve kendindeki sorunu tespit edince kendini suçlamamak kötülememek lazım..ve hatayı bulduğumuz için sevinmemiz lazım...iki ucu keskin bıçak gibi yani biryerde...

evet canım anlattıklarına göre hiç yerinde durmuyomuşsun hakikaten de..özendim valla olsun şu an aynı yaşan tarzına sahip olamasan da kendine hareket için bahaneler üretebilirsin..benim de yaşantım hala değişmedi hala evde oturuyorum...tek büyük fark eve koşu bandı alınması olmuştu ama bir süre sonra onunla yürümenin tek başına yeterli olmadığını ama başlangıç için çok iyi bir başlangıç olduğunu anladım...koşu bandında hergün 45 dakika yürümek yetmemeye başlayınca bunu günde 2 kere yaptığım zamanlar oluyor...2. kere yapmayı canım istemiyorsa da onun dışında çıkıp babamla mahallede de dolaşmaya başladım...havanın ısınmasının da etkisi var tabi..bahçelerdeki ağaçlara çiçeklere bakma bahanesiyle biraz daha adım atmış oluyorum...evden hiç çıkamıyorsam da kulağıma mp3 çaları geçirip odamın içinde kafama estiği gibi dansediyorum..
en son da mekik çekmeye karar verdim işte....bugün mezurayla belimi ölçtüm ve tam 90 cm çıktı sık sık ölçüp bakacağım artık mekik ne kadar işe yarıyormuş....ha bu arada daha çok hareket etmek için kendime bahaneler ürettikçe bilgisayar başında oturma bağımlılığım da sorun olmaktan çıktı gözüküyor...bilgisayar bağımlısı değil hareket bağımlısı oldum
havalar ısınınca insan ister istemez hareket edesi geliyor galiba babam spor salonlarına veya kusrlara gitme konusunda katı tutumları tutumları var o yüzden herşeyimi kendim evde halletmeye çalışıyorum bakalım...inşallah fıstık gibi oluruz ikimiz de

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla