Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-08-2008, 10:55 AM   #1 (permalink)
_Breeze_
 
_Breeze_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2008
Mesajlar: 14
Tesekkür: 4
7 Mesajinıza toplam 21 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
_Breeze_ is an unknown quantity at this point
Standart bas gitar hakkında

Arkadaşlar bas gitar genelde 4 telli olan kalın sesli bir çalgıdır. güncel müziğin vazgeçilmez bir unsurudur. yoğun olarak pop, caz, funk ve rock gibi müzik türlerinde kullanılır. ilk olarak fender tarafından 1950'li yılların başlarında üretilmiştir.

Bas gitar normalde akustik ve elektrik olmak üzere ikiye ayrılır ancak bas gitar denildiğinde elektrik bas olarak algılanır. akustik bas yaygın bi enstruman değildir.

Elektrik basta tellerden gelen ses manyetikler tarafından elektrik sinyaline çevrilip bu sinyali sese çevirecek olan yükselteçe (amplifikatör) yollar. bas gitarın sesi, normal gitarlardan daha kalın, kontrbas gitarlardan daha incedir. normal bir gitardan daha kalın tellere ve daha uzun bir ölçeğe sahip olan bas gitarın gövdesinin elektrik baslarda ön, akustik baslarda yan tarafında ton ve sesi değiştirmeye yarayan bir eşitleyici bulunur. bas gitarların elektro gitar yükselticilerinden farklı olan, düşük frekanstaki sesleri daha iyi verebilen özel yükselteçleri bulunur.

Klasik bas gitar genellikle perdeli ve dört tellidir. günümüzde sayısı on ikiye ulaşan telleri olanları ve perdesizleri de kullanılmaktadır. genelde yardımcı çalgı olarak kullanılan bas gitar, elektronik ve bilgisayarların katkısı ile günümüzde yoğun olarak ön çalgı olarak da kullanılmaktadır. bas gitar partisyonları fa (F) anahtarı ile yazılır. bas gitar hem ritim hem nota verir. bu yüzden genellikle zor bir enstrüman olarak bilinir.

Ancak bas gitar sanıldığı kadar zor değildir ancak bas gitar çalmak isteyen kişinin bas gitar sevgisiyle dolu gitarına aşık gitarını hiç yanından ayırmayan birisi olmalıdır. bas gitardan çabuk sıkılabilirsiniz. çünkü basçılar genelde arka plandadırlar. kulağı iyi olmayan biri bas gitarın ne sesini tam duyabilir nede yapılan hataları. ancak gitarınızı nasıl olsa hata yapsamda anlaşılmaz kolaymış diye tercih etmeyin gerçekten istiyorsanız bas gitarı tercih edin.

 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

__________________
“ Hiçbir davranışımız nedensiz, rastgele ya da şansa bağlı değildir. Her davranışımızın altında yatan bir nedenvardır”

Benedictus de Spinoza

_Breeze_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla