Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-08-2008, 03:58 AM   #5 (permalink)
bigci
Binbaşı

bigci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13
219 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bigci is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: yardıma ihtiyacımız var

Alıntı:
nurhanza Nickli Üyeden Alıntı
ben bir alkoliğin kızıyım
hayatımızı mahveden alkolle, insanın en çok güveneceği dağı, babamı kaybettim, babamla birlikte, hayatımı, sevgimi, güzel geçmesi gereken onca yılı.......

geriye dönüşü yok artık, alkolik bir baba için harcanan günler, açılan yaralar kapanacak gibi değil, karekterimi davranış biçimlerimi, acılarımı, hayatımı bu gerçek şekillendirdi,

hala süregelen tatsızlıkların ikimizden biri ölünceye dek sürmesini istemiyorum, babamı değiştirmek için çok uğraştım, ciddi emek verdim..

kendimi değiştirmek zorundayım, babama nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum artık, her yolu denedim
zaten bir alkolik dibe vurmadan alkolü bırakmıyor en büyük hasarda yakınlarında oluyor, tüm aile paramparça, şiddete uğramış, ağır yaralar var
dünyanın en güzel babası olabilirdi
tanıdığım en zeki ve yetenekli insan
ama onunla yaşamak korkunç bir hal aldı, mahkemelerdeyiz hatta, tüm iyi niyetimi kaybettim ona karşı, ve korkuyorum, kötü çok kötü şeyler olmasın artık bitsin,

seni en iyi anlayacaklardan biriside benim ! cünkü bende bi alkolik ogluyum peki su an nasıl ! dukkana gelmemesi icin yalvarıyorum cünkü işi gücü zıpırlarıyla yani torunlarıyla ugrasmak olan bi adam :p alkolmu ben askerden geldigimden beri aldıgını görmedim :P sigaramı paketi 3 günde bitirir
bunu nasıl basardık en iyiben anlarım derken abla gencligimde mahelledekiler benle dalga geçerlerdi ayyasın oglu diye turk halkının komsuluk ilişkilerini orda bir az daha anladım cunku ben geceleri babamın sesini dinlerdim apartmanın girişine gelirdi bagırırdı küfür ederdi sag sola :'( ertesi günse benle dalga geçerlerdi eve girse anneme bagırırdı hakaret ederdi o duygu cok kötü bi şey babam nasıl yendi bunu daha dorusu nasıl alkolik oldu ! lanet olsun babamdada bendede bi zevk var bu zevk herseydne önde geliyo sanayi zevki sanayiye girip 1 kac yıl calısan artık öldürsenizde canını yaksanızda sanayiden baska hiç bi yerde calısamıyo örnek ben teknisyenlik okudum lan salak sanayide ne işin var git bi yetkili servise git bi fabrikaya calıs ama yok o pisligin içinde calıscam illa ! ve babamıda sanayi alkolik yaptı sanayinin kuralıdır ustalar kalfalar calısır usta basları patronlar saat 6 da mangalları yakarlar dukkanın arkasında bi yre :P ve nasıl yendin amcam hacdan gelince babam gene bir gün bagırıyodu amcamı aradım amca gel babamı al gene bagırıyo diye amcam babamı öyle bi döwmüşdüki o gece ayıl senle konuscam demişdi o gece bizde yatmısdı ertesi gün babamı karsısına aldı lann olm kızın evlendi o aralar ablam hamileydi oglun evlendi bak bu delikanlı askere gidecek buda evlenecek kızın hamile oglunun cocugu var dedesin olm sen artık dede laa bi kendine gel vs vsvs o sıradan konusmaları yaptılar ve manisada bi hastane varmıs babamı oraya yatırdılar :S ben askere gittim vs vs vs tekrar burda dıskapıya yattı amateme yattı tedavi sonrası ailevi ilişkiyle çözdük bu sorunu doktor karsıma aldı beni konusdu
serkan baban ne zaman alkole basdı nedne iciyo vs vs derken bana babama nasıl yaklasmam gerekdigini söyledi

serkan baban alkolik babana kızma hakkın yok buna ! baban kanser olabilirdi baban veren olabilirdi babanın gözleri kör olabilirdi babanın 2 eli 2 ayagı olmaya bilirdi baban baska ölümcül bi hastalıga yakalanabilirdi peki o zaman babana kızacakmıydı ? hayır kızmadın demi niye hasta diye işte alkolizimde birhastalık bşirde en büyük görev sana dusuyo sen onun evladısın onu mutlu etmeye bakki oda mutlu olsun ve içmesin onun yanından ayrılma yanlız bırakma üzülmesine izin verme sürekli yanında oldugunu hissetdir gücün onun gücüne eklensin ama en basda dedigim gibi baban baska bi hastalıga yakalana bilirdi baban içki içiyor diye kızma ona oda bi hastalık sıradan bi hastalık gibi davran demişdi
ve sükürler olsun babama yanında oldugumu hissetdirdim surekli onunla vakit geçirdim onu güldürdüm ve dedigim gibi artık babam aydınlıga erdi günün cohunu torunlarıyla ugrasıyo iş yerinde tamamen kontrolu ele aldım o bi müdür gibi geliyo gidiyo sanada diyecegim ablam su baban dedigim gibi verem ,kanser, vs vsvs gibi baska bir hastalıga yakalana bilirdi babana onun gibi davran alkolizm bi hastalık evet onune gecilemeyen bi hastalık nasıl hani baban grip olurda ona corba yaparsın basının altına yastık koyarsın rehabilite edersin ona ya onun gibi işte onun mutluluga ihtiyacı var overette o sisede arıyoki mutlulugu yada baska seyi alısmıs yada artık yani neyse eeeeeeeee :d anladın sen demek istedigimi ablacıgım

saygılar sadece hislerimi söyledim saygısızlık veya bi pot kırdıysam gönülden özür diliyorum .affet salaqlıgıma ver.