Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-07-2008, 02:10 PM   #14 (permalink)
pisimbat
Paşa Site Kedisi

pisimbat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 650
976 Mesajinıza toplam 3,858 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Kemoterapi-beslenme

Alıntı:
whitegueen Nickli Üyeden Alıntı
kedicik geçmiş olsun çok özel olmazsa hangi tür kanser için tedevi görüyosun?
anneme lenfoma tanısı konuldu ve ilk kez kemoterapiye girecek çok endişeliyiz bu sırada nasıl beslencek bilmiyoruz yardımcı olabilecek varsa yazsın lütfen?

öncelikle geçmiş olsun annene ben meme kanseri oldum mememin yanında sağ koltuk altı lenflerime sıçrama olduğundan onlarda temizlendi .

Anneene tehşişi koyan dr yada onkoloji uzmanı size bilgi vermedimi
öncelikle beslenme konusunda hastanede pnkoloji bölümü diyetisyeni ile yada başka bir diyetisyenle konuşmalısın onların söleyecekleri önemli .
ama pratik olarak taze sebze meyve yesin bol su içsin kemoterapilerden sonra bulantı aşırı yıorgunluk hisedebilir birkaç gün yatıp dinlensin uyumak çok iiyi geliyor .
morali yüksek olsun bi sorun olursa ben severek cevaplarım kendi yaşadıklarımdan örneklerle .

tekrar geçmiş olsun .