Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-07-2008, 09:21 AM   #9 (permalink)
maxim
Üsteğmen

maxim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 93
182 Mesajinıza toplam 943 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maxim is on a distinguished road
Standart Ynt: Kuantum Sıçrama - R. Şanal

sevgili su_duru benim kitaptaki en çok ilgimi çeken bölüm sürüngen beynin çalışma prensibi ve bu prensibin değiştirile biliyor olunması oldu....daha önce bir belgeselde ilkel beyin(sürüngen beyin) hakkında bilgiler edinmiştim gerçekten
fiziksel bedenemizin hayatta kalması için programlanmış ve yaşam boyunca istemeden veya isteyerek biz ona emirler veriyoruz ve o bu emirleri kodlayarak bizim yaşam şeklimize dönüştürüyor...r.şanal kitabın içeriğinde bu kodlamalar hakkında bilgi vermekte ve yani kodlamalar yapıla bileceğini ıspatlamakta....hepimiz hayatımızda bazı şeylerin değiştilemeyeceğine kendimizi inandırmışızdır,mesela bir rahatsızlığın atalardan süregelen ırsi bir süreç olduğu inancı,
benim saç dökülme problemim vardı kendi yöntemlerim ile engellemeye çalışıyordum (usturaya vurmak gibi) yada saçımı uzatıyordum,ama saçımı kısa kestirdiğim zaman dökülmeye başlıyordu babamda başı açık (kel) bir insan,geçen hafta saçımı kısalttım ve dökülmeye başlıyacak diye bu bende endişeye sebep oldu,ama kitptaki bilgilere göre bir kodlama yapayım dedim ve kendi sürüngen beynimle konuştum,çok kararlı ve çok ciddi bir biçimde onunla konuşma yaptım ve ertesi gün normalde saçımın bu haliyle fark edilir bir dökülme gerçekleşeceğini beklerken,neredeyse hiç dökülmediğini fark ettim,saç diplerimde ağrılar olurdu ama artık yok,elimi saçıma sürgüğümde saç tellerimi ellerimde görürdüm ama şimdi sadece bir veya iki tane saç teli görüyorum....bu muhteşem bir şey.....
bu açıdan bu kitabı herkesin mutlaka okumasını tavsiye ediyorum............
maxim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla