Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-07-2008, 01:31 AM   #39 (permalink)
yeni bir hayat
Super Moderator

yeni bir hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 30,500
1,573 Mesajinıza toplam 7,820 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant future
Standart Ynt: sürekli su ihtiyacı

Merhaba Arkadaşlar;

Su içmek gerçekten önemli ve hayati bir konu.Telkinlere başladıktan sonra su içme isteği artıyor.

Ben tabii ki herkes gibi önce ego güçlendirici ve suçluluk duygusu telkinleri ile başladım.Çok fazla su içemeyen biri olarak farkı hemen hissettim.Havanın sıcak oluşuna yormuştum ama, siteyi gezince normal bir durum olduğunu farkettim.O yüzden daha fazla su içme ve doğal olarak sonucuna da katlanmanız gerekiyor:)

Aslında su içmek için susamayı beklememek gerekiyor diyor uzmanlar.Eğer vücudunuz alarm veriyorsa, su tüketiminizi derhal artırın,sağlıklı olmak için...

Yeterli su içmek...

Sağlığınızı ve dinçliğinizi geliştirebilir.
Su bu kadar çok vücut fonksiyonu için önemli olduğundan optimal sağlığa ulaşmak için yeterli su almak optimal sağlık için anahtardır.

Su, enerjinizi koruyan kan hacminin korunmasına yardım eder
Doğru hidrasyon özellikle egzersiz sırasında konsantrasyon ve tepki sürenizi iyileştirir
Su düzenli günlük faaliyetler sırasında yaktığınız kalori miktarını arttırır
Su konsantre ilaçların meydana getirdiği mide ağrısını önleyebilir
Su sıvı tutmaya neden olan fazla sodyumun vücuttan atılmasına yardımcı olur
Çeşitli hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olur.
Araştırmalar daha yüksek oranda su tüketiminin aşağıdaki hastalık risklerini düşürdüğünü göstermiştir:

soğuk algınlığı
kabızlık
idrar yolu enfeksiyonları
böbrek taşları
mesane kanseri
Görünüşünüzü geliştirebilir.
Su cilde en son ulaşmaktadır; eğer vücudunuz yeterli su almazsa, cildiniz bundan diğer organlardan fazla etkilenir. Su cildin susuz kalmasını önleyerek, cildinizi:

daha düzgün
daha yumuşak
daha esnek
daha kırışıksız hale getirir
Kilo kaybetmenize yardımcı olabilir.
İnsanlar genellikle susuzlukla mide kazıntısını karıştırırlar, bu nedenle aslında sadece vücudumuzun içecek ihtiyacı varken abur cubur yeriz. Su içmek tok hissetmenize yardımcı olarak, iştahınızı azaltır.

Araştırmalar yeterli su içmenin şu faydaları sağlayabileceğini göstermektedir:

Egzersiz sırasında size daha fazla enerji verir
Egzersiz sırasında yaktığınız kaloriyi arttırır
Vücudunuzdaki yağ stoklanmalarını azaltır
yeni bir hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla