Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-07-2008, 04:34 PM   #112 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: matrix'e hükmedin

stormcuğum galiba, arkadaşlarımızı zorlayanda kanuni ve ahlaki açıdan açıklanmaması gereken bölümler..
ama sana katılıyorum yöntem kolay ve etkili..

arkadaşlar size meditasyona ilk başladığımda yaptığım bir şeyi anlatıcam belki bundan sonra yapacağınız çalışmalarınıza ışık tutar..meditasyon yapmaya karar verdim..bilgilenme adına bir çok kitap okudum..kafam iyice karıştı, çünkü her biri ayrı bir şeyin doğru olduğunu söylüyordu..bunu kendi başıma beceremeyeceğimi düşünerek piyasada satılan hazır hipno meditasyon kasetlerinden birini aldım..güzel bir şekilde lotus oturuşu denedim..hımm..oturuş okey..kasedi açtım dinlemeye başladım..daha ilk cümlede çuvalladım..kadın ayaklarının farkında ol diyor..ya, ayakların nasıl farkında olunur ki? dusun...ben günlerce ayakların farkına varmaya çalışmaktan yerlerde süründüm sanki..bir türlü bu farkındalık nasıl elde ediler çözemedim.. sonra karar verdim..ben her gün, günde iki kere oturup bu kasedi sonuna kadar dinleyecektim..köpoğlusu ayakların farkında olsamda olmasamda..kesin karalıydım sadece dinleyecektim..karar verildi ve derhal uygulamaya geçildi..üç beş gün..ne kadar sürdüyse , farkında olmak yok..cırtlak kadını dinliyorum tık yok..kadının sesinin beni rahatsız ettiğini anladım..hemen oturdum, metni olduğu gibi yazdım ve kendim seslendirdim..bir iki günde kendi sesimi dinledim..bir gün bir baktım ki,,aaa ayaklarım orada ben sanki, bedenimde ayaklarımdan başka hiç bir şey yokmuş gibi, ayaklarımı oluşturan hücrelerin varlığını bile tüm ayrıntıları ile biliyorum, ben ayaklarımım, ayaklarım ben...tüm varlığım ayaklarımdan ibaret..ondan sonra metnin devamında bedenimin tüm detaylarının farkında olmak zor olmadı benim için..bir çalışmayı yaparken..ille bir şey olsun diye başlamayın..

strom arkadaşımıza sorduk..bedende noktaları belirlerken, noktalardan biri illa ağrıyan yerimizmi olmalı..hayır dedi..omuzun ağrıyabilir ama ilk noktayı dizimdede belirleyebilirim..okey bizi tutan bişey yok..iki nokta çalışmasına başlarken kendinize şunu sorun, belim ağrıyor..bu ağrıyı geçirebilmem için elimi koyacağım ilk nokta neresidir..gözlerinizi kapatın elinizin sizi götürdüğü yer en doğru yerdir..ilk yeri bulduk, şimdi sıra ikinci noktada bu sefer yine soruyu sorun..belimin ağrısını geçirmek için elimi koymam gereken ve ilk nokta ile bağlantılı nokta neresidir? elinizi serbest bırakın..eliniz istediği yere gitsin..doğrumu yapıyorum diye sormayın kesinlikle doğrudur çünkü kendinizi içsel rehberliğinize bırakıyorsunuz...bir müddet bağlantıyı hissetmeye çalışın ..bağlantıyı hissetmiyormusunuz? hiç önemli değil. çalışmaya devam ettiğiniz takdirde mutlaka hissetmeye başlayacaksınız..hiç kimse bu yeteneklerini çalışmadan geliştiremedi..ve bir çok insan bu yetenekleri kısa sürede kazanmadı..bu yeteneklerin doğal olarak bilincinde olan insanlar çok az..çalışarak geliştirenler çoğunlukta, ama herkeste bu yetenekleri geliştirme potansiyeli var..hadi bakalım oyun oynayın..gerçekleşip gerçekleşmemesi hiç önemli değil. iki noktayı uygulayamazsanız hayatınızda eksilen bir şey olmayacak, ama istikrarlı çalışmakla yeteneklerinizi geliştirirseniz, hayatınızda güzel şeyler olması ihtimali çok yüksek...bu yeteneğin istediğiniz gibi gelişmesini istiyorsanız..asla ve kat'a hırs yapmamanız, ben beceremiyorum dememeniz, denemekten asla vazgeçmemeniz, denerkende oyun oynamanız gerekiyor..dahada önemlisi kendi içsel rehberliğinize güvenmeniz gerekiyor..inşallah yardımcı olabilmişimdir..hadi oyuna devam hepinize saygılı sevgiler